Znamy zwycięzców NAMM TEC Awards 2021!

0

Poznaliśmy laureatów 36. edycji Technical Excellence & Creativity Awards, ogłaszanych każdego roku podczas NAMM Show. Tym razem wydarzenie było wyjątkowe. Z racji panującej pandemii i przeniesienia go do internetu, każdy mógł śledzić je na żywo z dowolnego zakątka świata.

Poniżej prezentujemy raz jeszcze całą listę nominowanych oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

1. Amplification Hardware/Studio & Sound Reinforcement

  • ZWYCIĘZCA! JBL DSi 2.0 (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • L-Acoustics – LA-RAK II AVB
  • LEA Professional – Connect Series
  • NEXO – NXAMP4X4MK2
  • Powersoft – Quattrocanali 8804 DSP+D (install)
  • QSC – CX-Q Series
  • Yamaha – PC Series Amplifiers

2. Audio Apps & Hardware/Peripherals for Smartphones & Tablets


3. Computer Audio Hardware


4. DJ Production Technology


5. Headphone/Earpiece Technology


6. Large Format Console Technology

  • ZWYCIĘZCA! Solid State Logic ORIGIN (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • Avid – VENUE | S6L-48D
  • DiGiCo – Quantum 338
  • Lawo – mc296 Xtra Fader Version
  • Neve – 8424
  • Stage Tec – Avatus IP
  • Yamaha – RIVAGE PM5

7. Microphone Preamplifiers


8. Microphones – Recording


9. Microphones – Sound Reinforcement


10. Musical Instrument Amplification & Effects


11. Musical Instrument Hardware


12. Musical Instrument Software

  • ZWYCIĘZCA! Celemony Melodyne 5 (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • EastWest Sounds – Hollywood Backup Singers
  • Sound Magic – Neo Erhu
  • Spitfire Audio – ALBION NEO
  • Spitfire Audio – BBC Symphony Orchestra
  • Universal Audio – Moog Minimoog LUNA Instrument
  • Vienna Symphonic Library – Big Bang Orchestra Series

13. Production Essentials

  • ZWYCIĘZCA! Audinate AVIO Dante Adapters (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • Audio-Technica – Wireless Manager
  • GeerFab Audio – D.BOB (Digital BreakOut Box)
  • IsoAcoustics – ISO-PUCK 76
  • Radial Engineering – HDI High-Definition Studio DI
  • Ultimate Support – MDS Series Modular Device Stands
  • Wes Lachot Design Group – Hexaffusor 2-D Diffusor

14. Signal Processing Hardware

  • ZWYCIĘZCA! API 2500+ Stereo Bus Compressor (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • WesAudio – ngBusComp
  • Bettermaker – Bus Compressor
  • Black Lion Audio – Bluey
  • Little Labs – LL2A Compressor Limiter
  • McDSP – APB-16 Analog Processing Box
  • Pulse Techniques – Pultec EQM-1S Mastering Equalizer

15. Signal Processing Hardware – 500 Series Modules

  • ZWYCIĘZCA! AMS Neve RMX16 (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • API – 312
  • BAE Audio – 73EQL
  • Cranborne Audio – 500ADAT
  • Heritage Audio – OST-10 V2.0
  • Meris – Hedra
  • Retro Instruments – 500PRE

16. Signal Processing Software – Dynamics/EQ/Utilities


17. Signal Processing Software – Effects

  • ZWYCIĘZCA! Waves – Abbey Road Saturator (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • Brainworx – bx_console SSL 9000 J
  • FabFilter – Saturn 2
  • iZotope – Stutter Edit 2
  • Kazrog – True Dynamics
  • PreSonus – Ampire
  • Sound Magic – Neo Reverb

18. Small Format Console Technology


19. Sound Reinforcement Loudspeakers

  • ZWYCIĘZCA! JBL – EON ONE Compact (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • d&b audiotechnik – A-Series
  • Electro-Voice – EVOLVE 30M
  • L-Acoustics – Kara II
  • Meyer Sound – UPQ-D3
  • Yamaha – STAGEPAS 1K

20. Studio Monitors


21. Wireless Technology

  • ZWYCIĘZCA! Shure Axient Digital AD3 plug-on wireless transmitter (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • Audio-Technica – 3000 Series with Network Control and Monitoring
  • Clear-Com – FreeSpeak Edge wireless intercom
  • Hooke Audio – Verse 3D Audio Wireless Recording System – V2 Software
  • Lectrosonics – DPR Digital Plug-on Transmitter
  • Sennheiser – XS Wireless Digital Pedalboard Set
  • Yamaha – THR30II WL

22. Workstation Technology/Recording Devices

  • ZWYCIĘZCA! Universal Audio LUNA Recording System (Czytaj więcej: TUTAJ)
  • Merging Technologies – Pyramix 25th Anniversary Edition
  • Neve® – GenesysControl Plug In
  • PreSonus – Studio One Professional 5.0
  • Steinberg – Cubase Pro 10.5
  • Tracktion Corporation – Waveform Free
  • Zoom North America – F6 Field Recorder

Poza nagrodami “technicznymi”, ogłoszono także zwycięzców „kreatywnych” TEC Awards, czyli zespoły ludzi i instytucji odpowiedzialnych za tworzenie, nagrywanie, realizację czy produkcję wydawnictw muzycznych, koncertów, transmisji telewizyjnych, filmów, programów telewizyjnych i gier.

Studio Design Project

  • AMA Recording – Wes Lachot Design Group
  • Clive Davis Institute of Recorded Music, Tisch School of the Arts, NYU – FM Design – ZWYCIĘZCA!
  • Coast Mastering – Michael Romanowski
  • Reaction Vessel – Carl Tatz
  • Studio 21A – WSDG
  • The Scoring Lab – nonzero/architecture

Film Sound Production

  • “1917,” Universal Pictures / DreamWorks Pictures / Entertainment One – ZWYCIĘZCA!
  • “El Camino: A Breaking Bad Movie,” Netflix
  • “Ford v Ferrari,” 20th Century Fox / Chernin Entertainment
  • “Frozen II,” Walt Disney Pictures / Walt Disney Animation Studios
  • “Joker,” Warner Bros. Pictures / Village Roadshow Pictures / DC Films

Interactive Entertainment Sound Production

  • “Animal Crossing – New Horizons,” Nintendo
  • “Borderlands 3,” Gearbox software
  • “Call of Duty – Modern Warfare,” Infinity Ward
  • “Death Stranding,” Sony Interactive Entertainment
  • “Star Wars Jedi – Fallen Order,” Respawn Entertainment – ZWYCĘZCA!
  • “The Last of Us Part II,” Sony Interactive Entertainment

Record Production / Album

  • After Hours, The Weeknd, XO and Republic Records
  • American Standard, James Taylor, Fantasy Records
  • Care Package, Drake, OVO Sound and Republic Records
  • Future Nostalgia, Dua Lipa, Warner Records
  • Hot Pink, Doja Cat, Kemosabe & RCA
  • Hyperspace, Beck, Capitol Records – ZWYCIĘZCA!

Record Production / Single or Track

  • Adore You, Harry Styles, Erskine and Columbia Records
  • Allergic, Post Malone, Republic
  • Blinding Lights, The Weeknd, XO Republic
  • Fear Inoculum, Tool, Tool Dissectional and Volcano and RCA – ZWYCIĘZCA!
  • Together, For King and Country, with Tori Kelly and Kirk Franklin, Word Entertainment

Remote Production / Recording or Broadcast

  • 53rd Annual Country Music Association Awards, CMT, Viacom
  • 92nd Academy Awards, ABC
  • Let’s Go Crazy: The Grammy Salute to Prince, CBS – ZWYCIĘZCA!
  • Kennedy Center Honors 2019, CBS
  • 62nd Annual GRAMMY™ Awards, CBS

Television Sound Production

  • “Saturday Night Live,” NBCUniversal
  • “The Mandalorian” (Season 1) – ZWYCIĘZCA!
  • “The Marvelous Mrs. Maisel,” (Season 3), Amazon Prime Video
  • “Watchmen,” HBO
  • “Westworld,” (Season 3), HBO

Więcej szczegółów: https://www.tecawards.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here