Paul Norris (Metropolis Studios) testuje mikrofon Austrian Audio OC818

1

Paul Norris to uznany producent i inżynier dźwięku, zdobywca nagrody Grammy, który na swoim koncie ma współpracę m.in z takimi gwiazdami jak Ed Sheeran, Alicia Keys, Rhianna czy Gorillaz. W jego ręce trafił niedawno mikrofon Austrian Audio OC818. Jakie wnioski…?

Przypomnijmy, że Austrian Audio OC818 to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy o zmiennej charakterystyce i możliwości zdalnej kontroli za pomocą aplikacji Polar Designer. Szerzej o tym rozwiązaniu pisaliśmy w artykule: Zdalna kontrola mikrofonu? Poznajcie Austrian Audio OC818 i PolarPilot App! Znajdziecie tam również odnośnik do obszernego testu na temat tytułowe mikrofonu. Jego premiera miała miejsce w ubiegłym roku, a do tego warto dodać, że markę Austrian Audio tworzą byli inżynierowie z firmy AKG, co już na wstępie może świadczyć o jego jakości.

Dziś kolejna porcja dobrych wieści na temat tej konstrukcji, gdyż model Austrian Audio OC818, trafił w ręce wybitnego specjalisty z branży dźwiękowej, Paula Norrisa, który miał przyjemność przetestowania go w różnych warunkach muzycznych w londyńskim kompleksie studyjnym Metropolis Studios.

Jakie wnioski po testach?

W skrócie… Świetny do rejestrowania zestawu perkusyjnego jako overhead. Rewelacyjny przy rejestracji fortepianu, w tym przypadku był to koncertowy fortepian Fazioli, który wielokrotnie używali przy nagraniach Freddie Mercury i Adele. W ostatecznym rozrachunku wygrywa z innymi modelami swoim bardzo naturalnym i otwartym brzmieniem i co równie ważne, najwyższe częstotliwości są gładkie i nie przejaskrawione.

Zapraszamy zatem do krótkiego video, w którym Paul Norris podsumowuje swoje wrażenie z pracy z tym mikrofonem, a także do źródłowego artykułu na stronie: https://austrian.audio/video-4-reasons-metropolis-studios-senior-engineer-rates-the-oc818

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

Kolejny świeży i ciekawy, tym razem polskojęzyczny test mikrofonu Austrian Audio OC818, przygotował dobrze znany Paweł Lemański z portalu muzykuj.com do którego także Was zapraszamy 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here