Wielokapsułowy mikrofon AKG LYRA przetestowany!

0

AKG LYRA to nowy wielofunkcyjny mikrofon, który od swojej premiery pod koniec ubiegłego roku wzbudza spore zainteresowanie. Niestety nie wpadł on jeszcze w nasze ręce 😉 ale magazyn Muzyka i Technologia właśnie opublikowali jego TEST! Zapraszamy zatem do zapoznania się z pierwszą polską recenzją tej ciekawej konstrukcji.

Przy tej okazji zapraszamy także do naszej krótkiej publikacji na jego temat, który popełniliśmy przy okazji premiery:

AKG Lyra – nowy mikrofon USB typu Multimode Ultra HD

Jak czytam w teście magazyny Estrada i Studio:

“Programy i audycje to już nie tylko domena rozgłośni radiowych czy też nadawców telewizyjnych. Obecnie coraz większą – jeśli nie dominującą – rolę w przekazywaniu różnego rodzaju treści wiodą kanały internetowe, podcasty oraz krótkie lub dłuższe formy video udostępniane w popularnych serwisach. Jednak wiele z tych produkcji, mimo wysokiej wartości merytorycznej, odstrasza jakością obrazu oraz przede wszystkim dźwięku.

O ile twórcy wiedzą, że obraz, jego dynamika i rola są bardzo ważne, ponieważ wprawne oko podpowiada, jakie jest niezbędne minimum, którego oczekuje odbiorca, o tyle kwestia zebrania głosu i jego odpowiedniego wysterowania, to nadal jeszcze pole nie do końca przez nich odkryte. Z pomocą w rozwiązaniu tych problemów przyszła firma AKG, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości rozwiązań estradowych, ale też urządzeń domowego zastosowania.
Ideą nadrzędną było stworzenie mikrofonu typu plug-and-play, niewymagającego dodatkowego interfejsu audio. Urządzenia o wysokiej jakości dźwięku, uniwersalnym zastosowaniu oraz, co równie istotne w przypadku obecności czerwonego oka kamery, stylowym wyglądzie. Czy AKG Lyra to dobry wybór dla internetowych twórców? Przekonajmy się…”

Pełna treść dostępna na stronie: https://muzykaitechnologia.pl/akg-lyra

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akg.com/lyra
Dystrybutor: http://essaudio.pl/akg-lyra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj