Pracuj bezpiecznie w każdych warunkach! DPA 4097 Micro Shotgun

0

Niedawno wspominaliśmy Wam o nowym, miniaturowym mikrofonie typu shotgun marki DPA Microphones. Dziś mamy dla Was znacznie więcej szczegółów na jego temat. Poznajcie zatem DPA 4097 Micro Shotgun!

4097 Micro Shotgun od DPA Microphones jest lekkim, łatwym w użyciu, wielofunkcyjnym narzędziem do rozwiązywania problemów w różnych sytuacjach związanych z nadawaniem – w tym podczas wywiadów oraz w pracy lektorskiej (voice over).

Mikrofon ten ułatwia uzyskanie świetnego dźwięku w trudnych sytuacjach. Najlepiej sprawdza się na zewnątrz, radząc sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i ograniczając uciążliwe odgłosy otoczenia. Jest to zdecydowanie profesjonalne rozwiązanie dla profesjonalnych nadawców.

Mikrofon 4097 Micro Shotgun oferuje bardzo kierunkową charakterystykę, dzięki czemu bardzo łatwo skupić się na tym, co mówi rozmówca. Podczas gdy głos mówcy jest wyraźnie odbierany przed mikrofonem, szumy tła zostają uchwycone na niższym poziomie (poza osią), dzięki czemu cały wywiad jest wyraźny i przyjemny w odbiorze.

Producent zapewnia także o niskim poziomie szumów własnych, wysokiej czułości i bardzo dobrym radzeniu sobie z wysokim poziomem SPL. Nawet jeśli osoba mówiąca będzie krzyczeć, dźwięk nadal będzie naturalny i niezniekształcony.

Dzięki liniowej charakterystyce, niskim zniekształceniom i dużemu zakresowi dynamiki mikrofon ten ujmuje niesamowity dźwięk niezależnie od tego, jak trudne jest otoczenie. Mikrofon 4097 Micro Shotgun jest właściwie przygotowany specjalnie do użytku w trudnych miejscach. Wbudowany uchwyt antywstrząsowy jest przydatny podczas przeprowadzania wywiadów z zachowaniem dystansu.

DPA 4097 Interview Kit, czyli zestaw do przeprowadzania wywiadów

Dla zespołu przeprowadzającego wywiady poza studiem, zwłaszcza na zewnątrz, ważne jest posiadanie profesjonalnych narzędzi, dzięki którym cały proces jest łatwy i przystosowany do każdej sytuacji. Kiedy przeprowadzasz wywiad na odległość wewnątrz lub na zewnątrz, 4097 Interview Kit pozwoli ci szybko i łatwo rozpocząć pracę. Nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu. Żadnych skomplikowanych ustawień. Nie ma zmian w toku pracy. Po prostu lżejsze, bardziej uniwersalne rozwiązanie, które odciąży twoją torbę i ułatwi ci pracę.
Przeprowadzaj wywiady z odległości większej niż wyciągnięte ramię za pomocą mikrofonu Micro Shotgun 4097 przymocowanego do niezwykle lekkiej tyczki teleskopowej. Łatwiej i lżej się nie da (330 g bez nadajnika).

Zestaw 4097 Interview Kit zawiera:

 • 1 x 4097 Micro Shotgun Microphone (4097-DC-G-B00-010),
 • 1 x kabel MicroDot 2,2 mm, 1,8 m (CM2218B00),
 • 1 x płytka do montażu nadajnika,
 • 1 x uchwyt typu zimna stopka ze standardowym gwintem 1/4 cala (CS4099),
 • 1 x Rycote Windjammer (Rycote 055427, DPA 4099 Mini Windjammer),
 • 1 x tyczka teleskopowa (Manfrotto MPCOMPACT-BK).

Przypnij swój nadajnik do uchwytu na dole tyczki, podłącz go za pomocą adaptera DPA (niedołączony do zestawu) i jesteś gotowy do pracy.

Rozwiązanie tyczkowe
Wywiad z odległości (większej niż) długość ramion przy użyciu lekkiej tyczki teleskopowej.

Rozwiązanie wolnostojące
Zamontuj mikrofon na statywie za pomocą zimnej stopki i używaj go do wywiadów jako stacjonarnego mikrofonu ustawionego na stole.

Rozwiązanie z bezpośrednim montażem nadajnika
Zamontuj mikrofon bezpośrednio na nadajniku i umieść go na mównicy lub na stole. Jest to szybkie i proste rozwiązanie mikrofonowe o bardzo małej widoczności.

Nagrania lektorskie
Dostępnych jest wiele akcesoriów DPA do pracy lektorskiej w podróży, które szybko zmienią mikrofon w idealne narzędzie do twojej sytuacji.

Mikrofon 4097 Micro Shotgun działa bezprzewodowo, wystarczy wybrać odpowiedni adapter do istniejącego nadajnika.

Główne cechy:

 • Niezwykle lekkie rozwiązanie mikrofonowe do nadawania wywiadów,
 • Kompatybilne z istniejącymi metodami pracy,
 • Zwiększa zrozumiałość mowy,
 • Odporny na wilgoć, ekstremalne temperatury i wilgotność powietrza,
 • Wbudowany uchwyt antywstrząsowy zapewnia stabilność nawet w trudnych sytuacjach,
 • Modułowy system adapterów, dopasowujących do większości profesjonalnych systemów bezprzewodowych,
 • Dostępny z ponad 10 opcjami montażu zapewniającymi wszechstronność.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here