Nowe mikrofony studyjne PreSonus PX-1 i PM-2

397

Przedstawiamy najnowsze i wszechstronne mikrofony studyjne PreSonus PX-1 oraz parę stereo PM-2 do nagrywania głosu, gitary, perkusji, podcastów i wielu innych. Poza uniwersalnością i dobrymi parametrami brzmieniowymi o ich sukces ma zadbać także cena, która nie przekroczy 130 USD!

PreSonus PX-1 to mikrofon pojemnościowy wielko-membranowy o charakterystyce kardioidalnej. Wyposażono go w 25 mm pozłacaną kapsułę wykonaną z sześciu mikrofonów mylaru.

Producent podaje pasmo przenoszenia od 20 Hz di 18 kHz, maksymalny poziom SPL 135 dB i równoważny poziom hałasu 18 dB SPL A-wtd. Producent zapewnia nas także o jego dużych walorach brzmieniowych i “wyjątkowej wyrazistości” dzięki czemu najnowszy mikrofon PreSonus PX-1 ma być świetną propozycją między innymi do nagrywania wokalu, gitary czy tworzenia podcastów.

W zestawie znajdziemy także twardy uchwyt i futerał, a cena na ten moment za oceanem wynosi 129,99 USD.

Więcej szczegółów: https://www.presonus.com/products/PX-1

Poniżej pierwsze próbki możliwości nowego PreSonus PX-1:


PreSonus PM-2

Kolejna nowość to mikrofon PreSonus PM-2, czyli konstrukcja mało-membranowa, oferowana w parze (stereo), także o charakterystyce karioidalnej. Oczywiście w zależności od zastosowania, może być także używany pojedynczo. Jego atutem oczywiście poza ceną i również deklarowana wysoką jakością brzmienia, są kompaktowe rozmiary jak na popularne “paluchy” przystało. Kapsuła ma średnicę 19 mm i pokryta jest złotem. PreSonus PM-2 ma pasmo przenoszenia od 40 Hz do 18 kHz, maksymalne SPL 135 dB i równoważny poziom hałasu 22 dB SPL A-wtd.

Więcej szczegółów: https://www.presonus.com/products/PM-2

Czekamy na pierwsze dostawy także do Polski!

Dystrybucja: https://audiostacja.pl

Poniżej pierwsze próbki możliwości nowego PreSonus PM-2: