Premiera! Akai MPC Live II z wbudowanymi głośnikami!

0

Poznajcie MPC Live II od Akai Professional! Najnowsze samodzielne centrum produkcji muzycznej wyposażono we wszystkie udoskonalenia z ostatniej aktualizacji oprogramowania MPC 2.8 i do tego posiada wbudowane głośniki!

Nowa stacja produkcyjna od Akai Professional jest niemałą niespodzianką, której nikt się nie spodziewał? Czy jest jeszcze lepsza od swojego poprzednika, który od dwóch lat podbija serca producentów muzycznych? Wszystko wskazuje na to, że tak! Zobaczcie oficjalny materiał video:

Akai MPC Live II

Akai MPC Live II bazuje na swoim świetnym poprzedniku i wprowadza wbudowane głośniki, co pozwala całkowicie samodzielnie tworzyć muzykę. Jest gotowe do gry w podróży lub w studiu, wszędzie tam, gdzie nadejdzie natchnienie!

Samodzielna produkcja muzyczna

Podobnie jak MPC X i MPC One, MPC Live II działa jako w pełni samodzielne centrum produkcji muzycznej. Wspierany jest przez oprogramowanie MPC – unikatowy ekosystem sprzętowo-programowy, który daje użytkownikom możliwość korzystania z legendarnego sposobu pracy, który od czasu wprowadzenia serii MPC był wykorzystywany do tworzenia niezliczonych przebojów.

Wielopunktowy ekran dotykowy o przekątnej 7” daje producentom dostęp do wszystkich funkcji
potrzebnych do stworzenia bitu lub realizacji nagrania od początku do końca. MPC Live II ma również 5 nowych przycisków sprzętowych do usprawnienia procesu edycji. Dzięki funkcjom takim jak Mute, Time Correct i Mix użytkownicy mogą edytować i ustawiać ścieżki bez rozpraszania uwagi.

Najnowsza wersja oprogramowania MPC 2.8

Nowością w autonomicznej, wielordzeniowej serii MPC firmy Akai Professional jest funkcja MIDI Multi. Aktualizacja MPC Software 2.8 przekształca MPC Live II w najwyższej klasy studyjne centrum sekwencjonowania MIDI. Użytkownicy mogą teraz jednocześnie podłączyć i routować cały sprzęt MIDI w studiu, w tym klawiatury USB, interfejsy MIDI i moduły USB-CV nie wymagające sterowników, co zwiększa paletę urządzeń współpracujących z MPC Live II.
Połączenie z szerokimi możliwościami wewnętrznego routingu ścieżek MIDI, wszechstronnym routingiem MIDI do każdego syntezatora, maszyny perkusyjnej lub modułu brzmieniowego zgodnego z MIDI, a nawet wielościeżkowym zapisem, może sprawić, że MPC Live II stanie się sercem każdej konfiguracji do produkcji muzyki.

Wbudowane głośniki

Wbudowany system głośników w MPC Live II oferuje dynamiczną charakterystykę obejmującą pełny zakres muzyczny, skrupulatne odtwarzanie szczegółowych informacji dźwiękowych z zakresu wysokich częstotliwości przy jednoczesnym zapewnieniu precyzyjnego dołu. Przynajmniej tak zapewnia producent. Pewne jest jednak to, że wbudowane głośniki MPC Live II to wygodny zestaw monitorów do słuchania, tworzenia i współpracy w podróży bez słuchawek.

Łączność CV/Gate, Wi-Fi i Bluetooth

W MPC Live II kompletny samodzielny system produkcyjny łączy się parametrami zapewniającymi mobilność i arsenałem opcji łączności dla zapewnienia pełnej wszechstronności podłączania całego sprzętu studyjnego. Dzięki ośmiu nowym wyjściom CV/Gate (cztery gniazda TRS) producenci mogą teraz włączyć do swojej konfiguracji MPC Live łączność modularną. Natomiast dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i Bluetooth użytkownicy mogą również cieszyć się płynną współpracą MPC i Ableton Live.

Akumulator

Najbardziej kompletna mobilna produkcja nie mogłaby istnieć bez niezawodnego źródła zasilania dla długotrwałych sesji w podróży. Akumulator litowo-jonowy zapewnia pełną moc nawet do pięciu godzin pracy przy tworzeniu muzyki w podróży, dzięki czemu możesz pracować wszędzie tam, gdzie nadejdzie Cię natchnienie.

Biblioteka brzmień 16 GB

MPC Live II wyposażony jest w solidną bibliotekę wysokiej jakości próbek i pętli o wielkości 16 GB, w tym nową bibliotekę z F9 Audio oraz nowy zestaw brzmień Sonic Boom. Dla tych, którzy potrzebują jeszcze większego dostępu do treści brzmieniowych, wystarczy kilka stuknięć, aby uzyskać bezpośredni dostęp do konta Splice za pośrednictwem 7-calowego, wielodotykowego
ekranu i połączenia Wi-Fi.

Główne cechy Akai MPC Live II

 • Samodzielne MPC (nie wymaga komputera),
 • Natywnie wspierane przez oprogramowanie MPC 2.8,
 • Wbudowane głośniki,
 • Wewnętrzny akumulator – do pięciu godzin pracy w podróży,
 • Cztery gniazda TRS CV/Gate (łącznie osiem wyjść),
 • Znakomity 7-calowy wyświetlacz wielodotykowy,
 • Łączność Wi-Fi i Bluetooth,
 • 16 GB brzmień w zestawie

Udoskonalenia oprogramowania MPC 2.8

 • MIDI Multi umożliwiające użytkownikom nagrywanie wielu ścieżek MIDI lub audio jednocześnie,
 • Obsługa wejść i wyjść USB MIDI do współpracy z dowolnym urządzeniem MIDI, które nie wymaga sterowników,
 • Możliwość tworzenia warstw MIDI,
 • Włączanie/wyłączenie Time Correct,
 • Wyświetlanie warstwy Q-Link,
 • Edycja mapowania padów,
 • Dostępne dla MPC One, MPC Live, MPC Live II i MPC X.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj