Nowy mikrofon wokalowy DPA 2028 w opinii ekspertów…

0

Od premiery nowego, scenicznego mikrofonu wokalowego DPA 2028 nie minął jeszcze miesiąc, a producent już chwali się opiniami realizatorów dźwięku z całego świata na jego temat. Niektórych zupełnie nie rozumiemy… 😀

Mimo, wielu różnych aspektów technicznych i walorów brzmieniowych, jakie poruszają, wspólnym mianownikiem jest jego otwarty i przejrzysty dźwięk, duża odporność na ekstremalnie wysoki współczynnik SPL oraz płaska reakcja poza osią (off axis).

Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie w naszym artykule: https://uptone.pl/scena/premiera-dpa-2028-nowy-sceniczny-mikrofon-dla-wokalistow.

Przypomnijmy, że mikrofon DPA 2028 został stworzony do występów na scenie, a producent wyposażył go w superkardioidalną kapsułę. Wspomniane wyżej cechy, zdecydowanie ułatwiają inżynierom dźwięku radzenie sobie z odseparowaniem się od innych instrumentów w bliskiej odległości od wokalu. Mikrofon 2028 odbiera te dźwięki poza osią w najbardziej naturalny sposób.

Producent zadbał także o jego dużą elastyczność w pracy, gdyż możemy go używać przewodowo lub razem z ulubionym systemem bezprzewodowym.

Mikrofon 2028 występuje w 3 wersjach:

  1. W wersji kablowej na XLR,
  2. W wersji kompatybilnej z systemami bezprzewodowymi Shure, SONY i Lectrosonics,
  3. W wersji kompatybilnej z systemami bezprzewodowymi Sennheiser z serii 2000, 6000, 9000.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Teraz zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia opinii inżynierów dźwięku na temat nowego DPA 2028: Nie wszystkie rozumiemy w 100% ale może niektórym z Was będzie łatwiej 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here