Najlepsze aplikacje do nauki gry na pianinie!

12095
Najlepsze aplikacje do nauki gry na pianinie

Popularność smartfonów i tabletów gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniej dekady, a wraz z nią ilość aplikacji do nauki gry na instrumentach muzycznych. Zapraszamy Was do zapoznania się z kilkoma propozycjami, dzięki którym nauka gry na pianinie może być znacznie prostsza i przyjemniejsza.

Roland Piano Partner 2

Od premiery w roku 2016 autorska aplikacja firmy Roland zbiera pozytywne recenzje w branży. Wynika to z jego wieloaspektowej funkcjonalności. Oferuje wybór utworów wraz z zapisem nutowym, a także krótsze tryby edukacyjne w formie zabaw, takie jak fiszki muzyczne czy treningi rytmiczne. Posiada również funkcje Recorder i Diary, pozwalające zapisywać i sprawdzać swoje postępy w czasie.

Aplikacja Piano Partner 2 współpracuje z każdym pianinem Roland wyposażonym w funkcję Bluetooth i jest bezpłatna zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Ponadto działa też jak zdalny kontroler, za pomocą którego możemy zmieniać brzmienia i funkcje instrumentu.

Więcej szczegółów: www.roland.com/pl/piano_partner_2

Piano Every Day

Kolejna aplikacja firmy Roland, polecana dla bardziej zaawansowanych uczniów lub starszych dzieci, a także dorosłych. Dostępna na urządzenia iOS i Android, jest przeznaczona przede wszystkim dla modelu Roland LX700, ale użytkownicy mogą go zastosować do innych pianin.

Podobnie jak Piano Partner 2, aplikacja Piano Every Day ma możliwość nagrywania i śledzenia postępów w grze. Dodatkową korzyścią jest połączenie z Sheet Music Direct, największą na świecie kolekcją nut online, obejmującą szeroką gamę utworów muzyki klasycznej i popularnej.

Więcej szczegółów: www.roland.com/pl/piano_every_day

The One Smart Piano PLAY

THE ONE Smart Piano PLAY to łatwy i przyjemny sposób nauki gry bez konieczności opłacania prywatnego nauczyciela, zaraz po zainstalowaniu i skonfigurowaniu sprzętu. Po podłączeniu tabletu lub smartfona z aplikacją Smart Piano, można oglądać i uczestniczyć w interaktywnych wideo-lekcjach gry na pianinie, korzystać arkuszy z zapisem nutowym zsynchronizowanym z klawiszami podświetlanymi diodami LED, które podpowiadają, które klawisze należy wciskać.

Jest także dostęp do gier edukacyjnych pomocnych w nauce gry na instrumencie. Dzięki kolejno podświetlanym diodom wskazującym klawisze, które należy wciskać w takt muzyki, możesz zacząć grać wybrany utwór w ciągu dosłownie kilku minut. Trzeba jednak pamiętać, że aplikacja ta współpracuj jedynie z pianinami i keyboardami matki The One.

Więcej szczegółów: https://smartpiano.pl

Yousician

Świetna, wszechstronna aplikacja na wszystkie platformy (iOS, Android, Windows i macOS). Ułatwia czytanie nut dzięki hybrydowej, oznaczonej kolorami notacji. Zawiera tysiące piosenek, ćwiczeń i lekcji, a także samouczki wideo. Aplikacja słucha i daje natychmiastową informację zwrotną. Użytkownicy mogą również rywalizować w cotygodniowych wyzwaniach, aby mieć poczucie społecznej interakcji.

Yousician to jedna z droższych aplikacji, ale jest warta swej ceny. Roczny plan zaczyna się od 120 USD do ponad 180 USD za plan premium. Możliwe jest bezpłatne wypróbowanie wersji premium przez dwa tygodnie.

Więcej szczegółów: https://yousician.com/piano

Simply Piano by JoyTunes

Łatwa w użyciu aplikacja, która działa z dowolnym fortepianem lub keyboardem. Jest doskonała dla początkujących i nie wymaga wcześniejszej wiedzy, przeprowadzając użytkownika przez podstawy, od czytania nut po naukę gry obiema rękami.

Aplikacja zapewnia szeroki wybór utworów do nauki. Zarówno klasyczne, jak i popularne tytuły zaspokoją wszystkie gusta muzyczne i poziomy gry. Tempo piosenek podczas nauki można zwolnić dla łatwiejszego opanowania. Aplikacja oferuje również spersonalizowane, 5-minutowe treningi – świetne dla dzieci, które mają krótki czas koncentracji.

Więcej szczegółów: www.hellosimply.com

Melodics

Aplikacja Melodics jest idealna dla starszych dzieci, które preferują współczesne brzmienia, mają dobre ucho do melodii i nie po drodze im z zapisem nutowym… Oferuje naukę gry w różnych stylach z uproszczonym systemem wizualizacji wysokości dźwięku, podobnym do tego znanego z gier typu Guitar Hero.

Jest to aplikacja współpracująca z klawiaturą MIDI, przeznaczona wyłącznie na komputery. W darmowej wersji oferuje całkiem sporo, bo aż 60 darmowych lekcji. Po dokonaniu płatnej subskrypcji użytkownicy uzyskują dostęp do ekskluzywnych lekcji od uznanych artystów.

Więcej szczegółów: https://melodics.com