Nowy Roland FANTOM już dostępny!

1326

Jak poinformowała firma Roland Polska, zaprezentowana na początku września nowa potężna stacja robocza dla klawiszowców jest już dostępna! Instrument oferowany jest w trzech wersjach: Fantom 6 (61 klawiszy), Fantom 7 (76 klawiszy) oraz Fantom 8 (88 klawiszowy).

Wśród nowości jakie Roland zaprezentował na początku września znalazła się cała armia instrumentów o których wspominaliśmy w artykule: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/roland-i-duza-seria-nowosci-do-studia-i-na-scene.

Dziś kilka szczegółów na temat nowej serii Roland Fantom. Serii dlatego, że jak napisaliśmy w nagłówku Fantom występuje w trzech wersjach, różniącą się ilością klawiszy. Dwa mniejsze modele Fantom 6 i Fantom 7 posiadają półważoną klawiaturę z aftertouch, natomiast największy model wyposażony jest w klawiaturę PHA-50, którą znajdziemy w zaawansowanych pianinach cyfrowych. Jest ona bardzo zbliżona w odczuciu gry do klawiatur pianin akustycznych, dając swoim użytkownikom maksymalnie realistyczne odczucia.

Poza wspomnianą klawiaturą i co za tym idzie gabarytami wszystkie pozostałe funkcje oraz rozkład panelu sterującego na froncie, a także wszystkie gniazda wejść i wyjść są identyczne dla każdego modelu.

Roland FANTOM to całkowita nowość wśród profesjonalnych klawiszowych stacji roboczych. Instrument używa jednocześnie wielu technik syntezy, które tworzą autentyczne akustyczne i elektryczne brzmienia, zarówno współczesne jak i klasyczne.

Fantom jest kompletną stacją roboczą pozwalającą na szybkie tworzenie i płynną pracę. Na pokładzie są pady podświetlane RGB, klasyczny sekwencer w stylu TR-REC, nagrywanie w czasie rzeczywistym z piano-roll oraz siatka do nagrywania i wyzwalania klipów. Co ciekawe, FANTOM może sterować syntezatorami programowymi bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego, może napędzać syntezatory modularne i analogowe za pomocą podwójnych wyjść CV/Gate, a wysokiej jakości wbudowany interfejs audio posiada do 16 wyjść i 3 wejścia stereo.

Nowy Roland FANTOM trafił także niedawno pod lupę amerykańskiego magazynu Sweetwater. Ten trwający ponad 50 minut materiał video, może rozwiać wiele waszych wątpliwości.

Możliwości jest mnóstwo i widać że firma Roland porządnie odrobiła pracę domową przygotowując nowe narządzie pracy dla klawiszowców oferując rozwiązania, których póki co nie znajdziemy u konkurencji.

Więcej szczegółów
https://www.roland.com/pl/fantom_series

Zapraszamy także do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi na ten moment materiałami video, jakie Roland przygotował na temat nowej serii FANTOM. Poza oczywistymi materiałami marketingowymi znajdziecie w nich sporo szczegółów na temat ich możliwości i sposobów pracy, próbki brzmień i wiele więcej. Lista ich z pewnością będzie się rozszerzać.