Avantone Pro Kick, czyli kolejny mikrofon basowy

0

Avantone Pro przedstawił niedawno światu nowy mikrofon basowy o nazwie KICK, którego zadaniem będzie wierne uchwycenie i zarejestrowanie najniższych częstotliwości. Dlaczego zatem mówimy o kolejnym mikrofonie tego typu?

Natrafiając na informacje o nowym mikrofonie Avantone Pro Kick, odrazu przeszukaliśmy wszystkie zarchiwizowane szufladki mózgowe 🙂 przeczuwając, że już coś o tym kiedyś, ktoś… I faktycznie. Nawet my pisaliśmy o tego typu konstrukcji, którą swego czasu pokazała firma DW Drums:

Moon Mic od DW Drums

Czym zatem ma wyróżniać się konstrukcja Kick?

Jak zapewnia producent, Avantone Pro Kick ma na celu uzyskanie bardziej uporządkowanego i bardziej powtarzalnego formatu. Mikrofon oparty na bębnie obrotowym oparty jest na przetworniku niskiej częstotliwości AV-10 MLF zastosowanym w rekreacji CLA-10 „kultowego studyjnego centrum monitoringu referencyjnego” (to znaczy Yamaha NS-10M).

Mikrofon jest typu dynamicznego z ruchomą cewką, z pasmem przenoszenia od 50 Hz do 2 kHz, impedancją wyjściową 6,3 Ω i charakterystyką ósemkową (dwukierunkową).

Pod względem stylistycznym Kick jest umieszczony w brzozowej, drewnianej obudowie bębna, która przypomina wyglądem werbel, pomagając mu wtopić się w proces, czy to w studio, czy w trasie koncertowej. Podwójnie usztywniony stojak perkusyjny utrzymuje mikrofon w optymalnym położeniu, jednocześnie utrzymując w górze całkiem potężny ponad 11-calowy korpus bębna, chroniąc mikrofon przed uszkodzeniem.

Mikrofon jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych a jego cena to 349,00 USD. W Europie ma kosztować ok 400 Euro.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.avantonepro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj