Mikrofony Austrian Audio w trasie koncertowej z MUSE

0
Muse-Will-of-the-People-Tour-2023-foto-theworkofjar
MUSE Tour EU 2023, Paris, Stade De France, (FOTO: @theworkofjar)

Pochodzący z Anglii, ikoniczny zespół alt-rockowy MUSE obecnie jest w trakcie trasy koncertowej, podczas której prezentuje utwory z albumu “Will of the People”. Za doskonałą jakość dźwięku podczas koncertów odpowiada główny realizator Marc Carolan, który postawił m.in. na mikrofony Austrian Audio.

Matthew Bellamy (wokal, gitara), Christopher Wolstenholme (gitara basowa, wokal) oraz Dominic Howard (perkusja, instrumenty perkusyjne) wypełniają areny i stadiony w Stanach Zjednoczonych i Europie, realizując potężne produkcje z doskonałą jakością dźwięku i szalonymi efektami wizualnymi. Szczegóły na temat aktualnej trasy znajdziecie TUTAJ.

Tak potężna trasa i wielokrotne show to ogromne wyzwanie dla całej ekipy, a już od ponad dwóch dekad Marc Carolan (główny realizator dźwięku zespołu) dba o to, aby jakość dźwięku na scenie była jak najlepsza.

W tym celu Carolan podczas trasy „Will of the People” korzysta z kapsuły Austrian Audio OD505 WL1 do wokalnych systemów bezprzewodowych. Jest to idealne rozwiązanie dla członków zespołu, którzy poruszają się podczas występu na scenie. W wielu sytuacjach na koncertach dźwięk otoczenia stanowi duży problem, jednak superkardioidalna charakterystyka kierunkowa mikrofonu sprawnie odrzuca niechciane zakłócenia i skupia się na głosie.

Muse_Matt-Bellamy

Inżynier monitorów Matt Napier, będący częścią zespołu Carolana, potwierdził to w niedawnej rozmowie z magazynem FOH: “Kiedy wokalista zespołu Matt Bellamy występuje przed nagłośnieniem, przełącza się na mikrofon Austrian Audio OD505, który doskonale odrzuca zakłócenia i utrzymuje możliwie najczystsze brzmienie wokalu”.

Muse_Dominic-Howard

W przypadku zestawu perkusyjnego, Carolan zdecydował się na pojemnościowy mikrofon instrumentalny Austrian Audio OC7 dla tomów i kardioidalny mikrofon pojemnościowy CC8 dla hi-hat’u. Flagowy wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy OC818 jest używany do zebrania dźwięków perkusjonaliów. Jako doświadczony inżynier FOH, Carolan zawsze ma oko na innowacyjne rozwiązania. “Zespół Muse wciąż przesuwa granice, zarówno pod względem muzycznym jak i technologicznym. Zespół i ja wciąż się uczymy i zastanawiamy, jak zapewnić najlepsze wrażenia dźwiękowe podczas mega koncertów”.

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj