Premiera! Austrian Audio CC8 – małomembranowy mikrofon pojemnościowy do studia i na scenę

303
Austrian-Audio-CC8_uptone
Austrian Audio CC8

Austrian Audio wprowadza do oferty model CC8. Ten małomembranowy, kardioidalny mikrofon pojemnościowy dedykowany jest do pracy w studiu jak i na scenie.

Austrian Audio prezentuje CC8, pierwszy z nowej linii mikrofonów instrumentalnych do użytku w studio i na scenie. Niezwykłe w tym nowym mikrofonie o małej membranie jest nowo opracowana kapsuła pojemnościowa OCC7, która jest zainspirowana legendarną CK1. Jak zapewnia producent, OCC7 zapewnia wszystkie korzyści tej klasycznej konstrukcji, aby sprostać dzisiejszym wymaganiom.

Pokryta złotem membrana kapsuły o grubości trzech mikronów wykonana z polietylenu naftalanu (PEN) jest znacznie bardziej wytrzymała niż konwencjonalne alternatywy wykonane z mylaru. Materiał filtracyjny OCC7 gwarantuje stałe tłumienie szerokopasmowe, co skutkuje znakomitą charakterystyką kardioidalną z wyjątkowym tłumieniem dźwięków dochodzących z boków i z tyłu.

Kapsula-pojemnosciowa-OCC7
Kapsuła pojemnościowa: OCC7

Kapsuła i beztransformatorowe wyjście dają CC8 znakomitą liniową charakterystykę częstotliwościową. Może on obsługiwać bardzo wysokie poziomy ciśnienia akustycznego (aż do 156 dB SPL bez zniekształceń). W połączeniu z bardzo niskim szumem własnym, wynoszącym zaledwie 16 dB SPL (A), daje to wyjątkowy zakres dynamiki.

“CC8 brzmi naturalnie i otwarcie, nigdy nie staje się ostry czy kolczasty, nawet przy ekstremalnych poziomach głośności. Średnie i wysokie tony są jedwabiście gładkie, nigdy nie przesadzone.” – dodaje producent

Austrian-Audio-CC8
Mikrofon pojemnościowy: Austrian Audio CC8

Austrian Audio CC8 jest doskonały do nagrań, w których szybkie transjenty i informacje przestrzenne muszą być uchwycone tak dokładnie, jak to tylko możliwe, na przykład do szczegółowej rejestracji instrumentów akustycznych, takich jak w zespołach jazzowych, orkiestrach, gitarach akustycznych, fortepianach i innych. 

Dzięki wbudowanemu, przełączanemu tłumieniu 0 dB, -10 dB i -20 dB, mikrofon może być umieszczony bardzo blisko głośnych źródeł dźwięku (takich jak trąbki), bez obawy o zniekształcenia. Hałas i szumy uderzeniowe są skutecznie eliminowane dzięki przełączanemu filtrowi górnoprzepustowemu (60 Hz 2. rzędu, 120 Hz 2. rzędu).

Austrian-Audio-CC8

Kiedy robi się cicho i nagrywane są najdrobniejsze niuanse, na przykład miękkiego instrumentu strunowego lub głosu, niski poziom szumów własnych CC8 daje o sobie znać. Niewielkie wymiary CC8 pozwalają na precyzyjne pozycjonowanie nawet w ciasnych i trudnych miejscach, zarówno w studio jak i na scenie.t

Austrian Audio CC8 jest ręcznie budowany w Wiedniu. Przed opuszczeniem fabryki, każdy mikrofon jest mierzony i dostrajany (w specjalnej własnej komorze bezechowej) do maksymalnej tolerancji wynoszącej tylko +/- 0.5 dB czułości przy 1 kHz. Oznacza to, że każdy CC8 może być sparowany z każdym innym, niezależnie od daty produkcji.

Mikrofon jest także dostępny w zestawie CC8 Stereo Set:

Austrian-Audio-CC8-Stereo-Set
Austrian Audio CC8 Stereo-Set

Sugerowana cena detaliczna:

  • Mikrofon CC8: 1.899 zł detal brutto
  • CC8 Stereo Set: 3.799 zł detal brutto

O Austrian Audio

Austriacka firma Austrian Audio powstała w 2017 roku po zamknięciu AKG w Wiedniu. Inżynierowie postanowili stworzyć coś nowego, ambitnego i szanującego swoje dziedzictwo. Austrian Audio rozpoczęło działalność z podstawowym zespołem poprzednich pracowników AKG, wnosząc do nowej firmy 350 lat skumulowanego doświadczenia inżynierskiego. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.austrian.audio