Zoom UAC-832: nowy, 8-kanałowy interfejs audio z 32-bitową technologią nagrywania!

0
ZOOM-UAC-832

Firma ZOOM zapowiada wprowadzenie do oferty kolejnego interfejsu audio z technologią 32-Bit Float. Tym razem będzie to model UAC-832 oferujący 8-kanałów z próbkowaniem do 192 kHz!

Firma ZOOM, jako pierwsza w branży muzycznej, opracowała nową serię interfejsów audio USB z 32-bitową rejestracją zmiennoprzecinkową (32-Bit Float), dając muzykom niezwykle prostą możliwość nagrywania nieskazitelnie czystego dźwięku na komputerach i urządzeniach mobilnych. Czym jest owa technologia wspominaliśmy w artykule TUTAJ.

“32-bit float” – o co w tym chodzi?

Ten najnowszy i najwyższy standard cyfrowej rejestracji dźwięku w 32-bitowej jakości zmiennoprzecinkowej (32-bit floating point) dzięki znacznie większej rozpiętości dynamicznej niż dotychczasowe standardy 16 i 24-bit, pozwala między innymi uniknąć niepożądanych i nieprzewidzianych zniekształceń, a także znacząco wzmocnić w post produkcji zbyt cicho nagrany sygnał bez niekorzystnego wzrostu poziomu szumów. 

W urządzeniach oferujących ten rodzaj przetwarzania, nie trzeba nawet ręcznie ustawiać poziomu wzmocnienia sygnału wejściowego! Zalety tej technologii mogliśmy poznać przy okazji testowanego przez nas kompaktowego rejestratora audio ZOOM F2CZYTAJ TEST. Znajdziemy go także w mobilnym terenowym rejestratorze audio ZOOM F3.

[TEST] Zoom F2 & F2-BT: Najmniejszy, profesjonalny rejestrator dźwięku!

Potem przyszedł czas na zastosowanie nowej, 32-bitowej technologii nagrywania dźwięku w interfejsach audio. Pierwszym z nim jest już dostępny na rynku Zoom UAC-232, który zdobył już wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników.ZOOM-UAC-232

W związku ze sprzyjającymi okolicznościami japoński Zoom posuwa się do przodu z planami wydania 8-kanałowego interfejsu, dając twórcom jeszcze więcej wejść i funkcji. Zoom UAC-832 dostarczy 8 wejść w urządzeniu montowanym w racku z dodatkową funkcjonalnością, aby dopasować się do domowych studiów nagraniowych, jak również konfiguracji na żywo. Czekamy zatem na premierę i więcej szczegółów na jego temat.

zoom-uac-832

Spoglądając jednak na panel przedni urządzenia możemy spodziewać się porządnego i profesjonalnego studyjnego standardu. Znajdziemy na nim wspomniane 8 wejść analogowych combo (XLR/TRS) z cenionymi preampami o bardzo niskich szumach własnych. Każdy kanał będzie miał możliwość oddzielnego załączania zasilania phantom +48V. Do tego dwa pierwsze wejścia będą także wejściami Hi-Z, czyli wysokoimpedancyjnymi do współpracy z gitarami elektrycznymi lub basowymi. Jak przystało na profesjonalny interfejs audio mamy także przycisk do synchronizacji zegara w przypadku współpracy z innymi urządzeniami cyfrowymi, a także dwa wyjścia słuchawkowe z niezależną regulacją głośności.

ZOOM UAC-832 ma trafić do sprzedaży zimą 2023 r.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom-europe.com/pl
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj