ZOOM F3: Najnowszy, kompaktowy i pancerny rejestrator do pracy w terenie!

740
ZOOM-F3-Field-Recorder_uptone

ZOOM F6 został niedawno ogłoszony najlepszym rejestratorem sprzętowym przez czytelników magazynu Sound On Sound. Czy najnowszy model oznaczony symbolem F3 ma szansę powtórzyć ten wynik, a może stać go na jeszcze więcej?

Japoński ZOOM, niewątpliwy lider w dziedzinie przenośnych rejestratorów audio, a także producent ciekawych procesorów i multiefektów, dedykowanych gitarzystom i wokalistom, właśnie pokazał światu swój najnowszy rejestrator terenowy oznaczony symbolem F3. Co sprawiło, że zdecydował się na taką premierę?

Odpowiedź jest wbrew pozorom dość prosta. Mimo, że w ofercie terenowych rejestratorów (Field Recorders) znajdowały się już 4 modele: F8N, wspomniany F6, testowany przez nas niedawno F2 i F2-BT oraz F1 to mający właśnie swoją premierę tytułowy F3 wydaje się być ostatnim brakującym ogniwem kompletnej już serii.

Na pierwszy rzut oka nowy ZOOM F3 wydaje się być mniejszym i nieco okrojonym bratem modelu F6. Jest to fakt choć nie do końca. ZOOM F3 co prawda oferuje tylko 2 wejścia XLR (ZOOM F6 ma ich 6) jednak poza tym wyposażono go w szereg nowoczesnych, przydatnych i zaawansowanych rozwiązań. Co więc oferuje poza tym, że możesz nosić go na ręce jak zegarek!!!

Automatyczny dźwięk bez zniekształceń

F3 wykorzystuje podwójne konwertery A/D i 32-bitową technologię nagrywania pływającego, aby rejestrować bardzo głośne sygnały bez przecinania konwerterów i wprowadzać wyjątkowo ciche dźwięki bez przytłaczającego hałasu, a wszystko to bez konieczności regulacji wzmocnienia z Twojej strony. Nagrywaj bez obaw, wiedząc, że wystarczy podłączyć mikrofony i rozpocząć nagrywanie, aby uzyskać wyraźny, czysty dźwięk. Technologię tę mogliśmy już sprawdzić testując model F2 i naprawdę sprawdza się doskonale.


Podwójne wejścia mikrofonowe/liniowe XLR

Dwa zbalansowane wejścia mikrofonowe/liniowe z blokowanymi gniazdami XLR i przełączanym zasilaniem fantomowym +48 V sprawiają, że F3 jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych mikrofonów, takich jak ręczny mikrofon dynamiczny i pojemnościowy shotgun, a także źródła liniowe z dedykowanego miksera terenowego.

ZOOM-F3-Field-Recorder


Ustawienia nagrywania wysokiej jakości

F3 obsługuje wysokiej jakości częstotliwości próbkowania od 44,1 do 192 kHz, w formacie mono lub stereo bez kompresji BWF (Broadcast Wave File). Brak kompresji danych oznacza brak utraty jakości podczas tworzenia plików audio.


Nagrywaj bezpośrednio na karty microSD

Zmaksymalizuj przenośność, nagrywając bezpośrednio na kartę microSDHC/microSDXC (dostępną osobno) w celu uzyskania do 1 TB przestrzeni dyskowej.


Wyjścia słuchawkowe i liniowe

Podczas gdy wyjście liniowe umożliwia proste kierowanie do aparatu, lustrzanki cyfrowej lub dodatkowego rejestratora, stereofoniczne gniazdo słuchawkowe 3,5 mm z dedykowaną regulacją głośności zapewnia wygodne monitorowanie dźwięku.


Moc na godziny

Aby nadążyć za tempem produkcji na miejscu, F3 może być zasilany dwoma akumulatorami AA alkalicznymi, litowymi lub NiMH (w zestawie), zasilaczem Zoom AD-17 (dostępny osobno) lub USB Type- Akumulator C (dostępny osobno). Dzięki do ośmiu godzin pracy na bateriach AA całodzienne zdjęcia nie stanowią problemu dla F3.


USB Audio i transfer plików

ZOOM-F3-Field-Recorder

Ponieważ F3 ma port USB typu C, po prostu podłącz go do komputera kablem USB (dostępnym osobno), aby przesłać pliki do komputera lub użyj F3 jako interfejsu audio USB 2×2 o rozdzielczości 24 bity / 96 kHz . Funkcjonalność interfejsu audio USB będzie obsługiwana przez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na marzec 2022 r.


Precyzyjny kod czasowy i synchronizacja

Dodaj oddzielnie dostępny adapter Bluetooth Zoom BTA-1 i UltraSync Blue (od Timecode Systems lub Atomos), aby skorzystać z bardzo precyzyjnego kodu czasowego, który zapewnia dokładną synchronizację z wideo.


Pilot oparty na aplikacji

ZOOM-F3-Field-Recorder

Aby wygodnie sterować bezprzewodowo z urządzenia mobilnego z systemem iOS/Android, podłącz adapter Bluetooth Zoom BTA-1 (dostępny osobno), a następnie skorzystaj z bezpłatnej aplikacji F3 Control (planowanej na marzec 2022 r.) przez Bluetooth.


Intuicyjne sterowanie i wbudowany wyświetlacz

Intuicyjne przyciski jednodotykowe — nagrywanie, odtwarzanie, zatrzymywanie oraz zwiększanie/zmniejszanie głośności — zapewniają szybkie i bezproblemowe operacje bez konieczności przedzierania się przez menu. Wbudowany ekran pokazuje przebiegi w czasie rzeczywistym i wyraźne wskazanie stanu baterii, czasu nagrywania i nie tylko. Przyciski dla poszczególnych kanałów umożliwiają szybkie powiększanie lub pomniejszanie w celu uzyskania lepszego widoku.


Funkcja wstrzymania zapobiega przypadkowym przerwaniom

Przestaw przełącznik nagrywania w dół do pozycji Hold, aby włączyć funkcję Hold, która zapobiega przerwom w nagrywaniu spowodowanym przypadkowymi naciśnięciami przycisków.


Dostępność!

Najnowszy ZOOM F3 jest już dostępny w sprzedaży, a jego sugerowana cena to 349 Euro + 23% VAT.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu