Zoom UAC-232: najnowszy interfejs audio z technologią 32-Bit Float!

0
ZOOM-UAC-232

Po ubiegłorocznych zapowiedział, japoński ZOOM wprowadza do oferty całkowicie nowy interfejs audio, oparty na technologii 32-Bit Float z wysoko ocenianych rejestratorów terenowych serii F. Poznajcie ZOOM UAC-232, najnowszy dwukanałowy interfejs audio USB-C.

Zoom jako pierwsza firma w branży pro audio zaprojektowała dwa samodzielne interfejsy audio z 32-bitową rejestracją zmiennoprzecinkową, dając muzykom możliwość nagrywania nieskazitelnie czystego dźwięku na komputerach i urządzeniach mobilnych. Wspominaliśmy o nich TUTAJ. Są to modele: dwukanałowy UAC-232 i czterokanałowy UAC-432. Pierwszy z nich pojawi się w sprzedaży już w marcu tego roku, sprawdźmy zatem co ma do zaoferowania.

32-bitowy zapis zmiennoprzecinkowy (32-Bit Float) to temat znany nie od dziś ale wprowadzony dla szerokiego grona użytkowników całkie nie dawno, właśnie przez firmę ZOOM w swoich mobilnych i terenowych rejestratorach audio jak np. Zoom F2 i F2-BT, które testowaliśmy TUTAJ, ZOOM F3, czy ZOOM F8n Pro, który właśnie otrzymał nagrodę SOS Award 2023 czytelników magazynu Sound On Sound, za najlepszy rejestrator sprzętowy 2023 roku.

Technologia w nowym interfejsie audio UAC-232 pozwala rejestrować najwyższą możliwą jakość dźwięku z ultra szerokim zakresem dynamiki i niewiarygodnie niskim poziomem szumów. 32-bitowy zapis zmiennoprzecinkowy oraz częstotliwość próbkowania do 192 kHz umożliwia przetwarzanie dźwięku z większą głębią bitową i z pełnym pasmem częstotliwości. A wszystko bez potrzeby regulacji czułości.

ZOOM-UAC-232

Zaawansowany układ Dual AD w połączeniu z 32-bitową technologią nagrywania float oraz wysokiej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe odpowiadające tym z nagradzanego rejestratora audio F6 Field Recorder, mają być gwarancją wysokiej jakości nagrania w każdym otoczeniu.

ZOOM-UAC-232

Zoom UAC-232 wyposażono w 2 wejścia combo XLR/TRS, 2 wyjścia TRS i wyjście słuchawkowe o mocy, która pozwoli napędzić nawet najbardziej wymagające słuchawki bez zniekształceń. UAC-232 zapowiada się zatem na wszechstronne urządzenie dla szerokiego grona odbiorców jak: twórcy treści, muzycy czy podcasterzy, pozwalając im nagrywać, strumieniować i miksować za pomocą komputerów PC, MAC lub urządzeń mobilnych z systemem iOS.

ZOOM-UAC-232

Dedykowane oprogramowanie UAC-232 Mix Control na PC, MAC lub iOS pozwala modyfikować routing I/O, aktywować loopback oraz kontrolować poziomy wejść i monitoringu. Możemy za jego pomocą aktywować także tryb Music, aby nagrywać każdą ścieżkę oddzielnie do naszego oprogramowania DAW lub wybrać tryb Streaming, który łączący wszystkie wejścia w jeden sygnał dla oprogramowania strumieniowego.

ZOOM-UAC-232

Na uwagę zasługuje także ich przemyślana obudowa, podobna do znanej nam już nowej serii AMS, którą także mielimy okazję przetestować: TUTAJ. Dzięki niej, nowy UAC-232 może być umieszczony pionowo, poziomo lub nawet zamontowany na statywie mikrofonowym za pomocą dołączonych pasków z haczykami.

ZOOM-UAC-232

Główne cechy:

 • Podwójny obwód AD z 32-bitową technologią zapisu float
 • Wysokiej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe odpowiadające tym z F6
 • Wejścia combo 2x XLR/TRS / wyjście słuchawkowe / 2x wyjścia TRS
 • Częstotliwość próbkowania do 192 kHz
 • Zgodność z systemami Windows, Mac i urządzeniami iOS (Android nie jest obsługiwany)
 • Mikser Mix Control Software dla urządzeń Windows, Mac i iOS
 • Tryby MUSIC i STREAMING dostępne poprzez oprogramowanie w celu optymalizacji I/O
 • Loopback dostępny za pośrednictwem oprogramowania Mix Control
 • Możliwość wykorzystania w pionie lub poziomie
 • MIDI IN/OUT dla zewnętrznego sprzętu MIDI
 • Wyjścia słuchawkowe o dużej mocy (100 mW)
 • Możliwość zasilania przez USB
 • Sugerowana cena: ok. 229 Euro brutto

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom-europe.com/pl
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj