Nord Stage 4: najnowsza generacja pianina scenicznego!

0
Nord-Stage-4_uptone

Tajemnicze zdjęcie ze strony producenta prawdziwe i potwierdzone. Zupełnie nowy i intuicyjny panel kontrolny, w pełni ważona klawiatura z potrójnym sensorem i aftertouch, potężna sekcja efektów dla każdej warstwy i wiele więcej… W raz najnowszym Nord Stage 4, producent kolejny raz podnosi poprzeczkę samemu sobie!

Clavia, czyli szwedzki producent stojący za instrumentami Nord Keyboards, rozwiał wreszcie wszelkie wątpliwości i domysły stojące za przyciemnionym zdjęciem, które zapowiadało premierę nowego Nord Stage 4.

Jak można było przypuszczać, instrument został gruntownie przeprojektowany względem Stage 3, którego premiera miała miejsce 6 lat temu, a wciąż uważany jest za najlepszą klawiaturę typu stage piano.

Nord-Stage-4

Nowy projekt panelu kontrolnego Stage 4 ma na celu uczynienie instrumentu bardziej intuicyjnym w obsłudze. Posiada całkowicie nowy układ i dedykowane fadery z diodami LED dla każdej warstwy brzmienia, a większość pokręteł i przełączników kontroluje jeden dedykowany parametr co daje szybki i bezpośredni dostęp zwłaszcza w sytuacjach scenicznych, które z pewnością bedą jego naturalnym środowiskiem pracy.

Nord-Stage-4

Jak zapewnia producent, biblioteka brzmieniowa została wypełniona nowymi inspirującymi dźwiękami w sekcji Piano, Synth i Organ, dla szybkiego i płynnego tworzenia własnych presetów.

  • Sekcja PIANO zyskała nową i ulepszoną kolekcję brzmień fortepianów, pianin i pianin elektrycznych z ekskluzywnej biblioteki Nord Piano Library, które w połączeniu z nowymi funkcjami, takimi jak kompresja dynamiczna i Unison (brzmi bardzo ciekawie i optymistycznie) daje niesamowite możliwości kreowania barwy.
  • Sekcja ORGAN zyskała fizyczne drawbary ze diodami LED. Zawiera wielokrotnie nagradzane symulacje B3 Tonewheel, B3 Bass, klasycznych Vox i Farfisa, a także dwa modele Pipe Organ.
  • Sekcja SYNTH z trzema niezależnymi warstwami oparta jest na potężnym silniku Nord Wave 2 Synth Engine, w tym wirtualna synteza analogowa, Samples, FM i Wavetable.

Szeroka gama efektów obejmuje nowy efekt Pump do symulacji łańcucha bocznego, nowy efekt Spin oraz zupełnie nowe odmiany efektów Reverb, Delay, Amps i Modulation.

Nord-Stage-4

Trzy wersje do wyboru!

W zależności od naszych potrzeb, podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, będziemy mogli wybierać pomiędzy trzema wersjami Stage 4. Wszystkie oferują ten sam układ panelu kontrolnego i specyfikację, a jedyną różnicą jest wielkość klawiatury. Nord Stage 4 88 posiada w pełni ważoną 88-klawiszową klawiaturę Triple Senor z aftertouch. Nord Stage 4 73 dokładnie to samo tylko z 73 klawiszami, a Stage 4 Compact to wersja również z 73 klawiszami ale z półważoną klawiaturą Waterfall.

Nord-Stage-4

Opcjonalnie do instrumentów możemy dokupić pojedynczy (Nord Single Pedal 2) lub potrójny (Nord Triple Pedal 2) pedał ekspresji.

Więcej szczegółów:
Producent: www.nordkeyboards.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj