[PREMIERA] Poznaj interfejsy audio Focusrite Scarlett 4. generacji!

0

Focusrite prezentuje czwartą generację niezwykle popularnych interfejsów audio z rodziny Scarlett. Jest to spory skok pod względem jakości brzmienia i możliwości względem poprzedników. Poznajcie Scarlett Solo, 2i2, 4i4 oczywiście czwartej generacji!

Jak zapewnia producent, czwarta generacja interfejsów audio Focusrite Scarlett to gigantyczny skok pod względem jakości brzmienia i możliwości. Na początek niesamowicie brzmiące przedwzmacniacze ze wzmocnieniem do 69 dB, zakresem dynamiki 120 dB i wysokiej klasy konwertery znane z flagowej serii Focusrite RedNet.

CZYTAJ NASZ TEST!

Focusrite Scarlett Solo & Scarlett 2i2 4th Gen [TEST & VIDEO]

Zaprojektowany na nowo tryb Air Mode w modelach 2i2 oraz 4i4 teraz z możliwością wyboru opcji Presence i Harmonic Drive dla pełnego brzmienia konsoli studyjnej. Do tego funkcja Auto Gain i Clip Safe, które zadbają o optymalny i bezpieczny poziom wzmocnienia dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w realizacji dźwięku. Na nowo został także zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy, który gwarantuje jeszcze lepsze brzmienie. No i oczywiście dodawane przez producenta oprogramowanie do tworzenia hitów od największych producentów w branży!

Zdalnie sterowane przedwzmacniacze 4. generacji (w modelach 2i2 oraz 4i4)

Bądź gotowy na najdelikatniejszy wokal lub najgłośniejszy wzmacniacz. Bardzo szczegółowy, ultra niskoszumowy przedwzmacniacz 4. generacji ma ogromny zakres wzmocnienia 69 dB, aby uchwycić każdą część występu i sprawić, że każdy mikrofon zabrzmi świetnie.

Studyjnej jakości wejścia Hi-Z i liniowe

Użyj wejść instrumentalnych Hi-Z, takich jak możesz znaleźć we wzmacniaczu i spraw, by gitary brzmiały świetnie zarówno w trybie DI, jak i przy użyciu symulacji wzmacniaczy. Dostępne są również wejścia liniowe o bardzo wysokiej jakości, aby uchwycić cały charakter syntezatorów i innych instrumentów.

Myślisz, że słyszałeś już wszystko? Ze Scarlett tak będzie.

Po naciśnięciu czerwonego przycisku nagrywasz przy użyciu profesjonalnych, 192 kHz, 24-bitowych konwerterów z flagowych interfejsów Focusrite RedNet – takich, jakie można znaleźć w niezliczonych, najlepszych studiach na całym świecie. Buduj swoje utwory warstwa po warstwie i nigdy nie martw się o szumy. Posłuchaj jeszcze raz swoich ulubionych utworów, a usłyszysz wcześniej ukryte w nich szczegóły.

Focusrite Scarlett Solo 4Gen

Przeprojektowany tryb Air dla pełnego brzmienia studyjnej konsoli

Najważniejsze wokale i instrumenty wymagają specjalnego podejścia. Przeprojektowany tryb Air w interfejsach Scarlett uwydatnia unikalny charakter dźwięku i przenosi go na front miksu, dodając blask i większą ilość harmonicznych, tak jak klasyczna konsola w dużym studiu. Nigdy nie będziesz chciał nagrywać bez tego trybu. 

Auto Gain ustawi Twoje poziomy (w modelach 2i2 oraz 4i4)

Auto Gain ustawia poziomy za Ciebie – w kilka sekund. Naciśnij przycisk i graj lub śpiewaj przez dziesięć sekund, a Scarlett ustawi idealny poziom dla wszystkiego, co nagrywasz.

Clip Safe sprawia, że każde podejście zabrzmi jak należy (w modelach 2i2 oraz 4i4)

Clip Safe słucha, co nagrywasz – bez przerwy. Sprawdzając poziomy do 96 000 razy na sekundę, Clip Safe automatycznie dostosuje wzmocnienie, jeśli istnieje ryzyko przesterowania sygnału, dzięki czemu możesz skupić się na muzyce, wiedząc, że każde nagranie zabrzmi właściwie.

Focusrite Scarlett 4i4 4Gen

Specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy zapewniający najgłośniejsze i najczystsze odtwarzanie

Specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy i ogromny zakres dynamiki zapewniają najlepsze brzmienie, jakie kiedykolwiek słyszałeś ze Scarlett. Słuchaj swoich słuchawek głośniej i wyraźniej niż wcześniej. Dzięki niezależnym potencjometrom głośności możesz z łatwością wybierać, czy chcesz w tym momencie używać słuchawek czy monitorów studyjnych.

Zachowaj kontrolę

focusrite-control-2

Focusrite Control 2 to zupełnie nowa aplikacja dla interfejsów Scarlett, która sprawia, że konfiguracja sesji jest bezproblemowa. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co ważne – rejestrowaniu wspaniałych występów. Dostępna na komputery PC i Mac, pozwala przejąć zdalną kontrolę nad przedwzmacniaczami Scarlett, funkcją Auto Gain, Clip Safe i Air, gdy interfejs jest poza zasięgiem. W modelu 4i4 możesz także tworzyć i dostosowywać oddzielne miksy za pomocą elastycznego wbudowanego miksera.

Całe oprogramowanie, którego potrzebujesz, aby nagrywać hity

Focusrite-Hitmaker-Expansion-2023

Kiedy już zainstalujesz zawarte w zestawie programy DAW Pro Tools Artist lub Ableton Live Lite, pakiet Hitmaker Expansion zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz do nagrywania, miksowania, masteringu i wydawania muzyki, z niezrównaną gamą narzędzi studyjnych do tworzenia nagrań od największych producentów w branży.

Kompletne studio – w pudełku

Focusrite_Scarlett_Solo_Studio
Focusrite Scarlett Solo Studio 4Gen

Aby od razu uzyskać najlepszy dźwięk, Scarlett Solo Studio i Scarlett 2i2 Studio zawierają nowy zestaw akcesoriów – studyjny mikrofon pojemnościowy Focusrite CM25 MkIII i zamknięte słuchawki SH-450.

Focusrite CM25 MkIII brzmi świetnie na wszystkim, ale pokochasz jego brzmienie na wokalach i gitarach dzięki jego jasnemu i szczegółowemu charakterowi.

Focusrite_Studio_CM25-and-SH-450

Focusrite SH-450 to najlepiej brzmiące słuchawki w historii Focusrite. Pluszowe poduszki i miękki w dotyku pałąk pozwalają aby podczas nagrywania, miksowania i masteringu być skupionym, a nie zmęczonym. Nie masz jeszcze statywu mikrofonowego? Nie ma problemu! Focusrite dołączył sprytny kartonowy statyw do samodzielnego złożenia, dzięki czemu można od razu rozpocząć pracę.

Zapoznaj się z serią!

Focusrite Scarlett Solo

Focusrite Scarlett Solo 4Gen

Scarlett Solo jest idealny dla wokalistów i autorów piosenek. Dzięki jednemu przedwzmacniaczowi mikrofonowemu i przetwornikom o bardzo niskim poziomie szumów zapewnia wysoką jakość dźwięku w kompaktowej obudowie, idealnej do domowego studia i nagrywania w podróży. 

Focusrite Scarlett 2i2

Focusrite Scarlett 2i2 4Gen

Scarlett 2i2 oferuje dwa przedwzmacniacze mikrofonowe do nagrywania wokali, gitar i nie tylko. Kultowy 2-wejściowy/2-wyjściowy interfejs zapewnia profesjonalną jakość studyjną w przenośnej obudowie. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak Auto Gain, Clip Safe i tryb Air, 2i2 umożliwia tworzenie gotowych do publikacji nagrań w dowolnym miejscu. 

Focusrite Scarlett 4i4

Focusrite Scarlett 4i4 4Gen

Scarlett 4i4 zapewnia cztery wejścia i wyjścia dla większej elastyczności przy nagrywaniu z użyciem mikrofonów, instrumentów, syntezatorów i nie tylko. Wbudowane wejście i wyjście MIDI umożliwia łatwą integrację z kontrolerami i klawiaturami. 4i4 zapewnia profesjonalną jakość studyjną w zasięgu ręki dla wszystkich domowych muzyków. 

Focusrite Scarlett Solo i 2i2 Studio

Focusrite Scarlett 2i2 Studio 4Gen
Focusrite Scarlett 2i2 Studio 4Gen

Pakiety Studio zapewniają kompleksowe rozwiązanie do nagrywania w wysokiej jakości. Zawierają interfejs Scarlett Solo lub 2i2, studyjny mikrofon pojemnościowy CM25 MkIII i zamknięte słuchawki SH-450. Te zestawy mają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć nagrywanie studyjnej jakości wokali i instrumentów akustycznych od razu po wyjęciu z pudełka.

Niezależnie czy komponujesz, piszesz piosenki, czy jesteś multiinstrumentalistą, nowa generacja interfejsów Scarlett ułatwi twoją prace i pozwoli skupić się na muzyce!

Sugerowane ceny:

  • Scarlett Solo 4th gen: 690zł
  • Scarlett Solo Studio 4th gen: 1190zł
  • Scarlett 2i2 4th gen: 990zł
  • Scarlett 2i2 Studio 4th gen: 1490zł
  • Scarlett 4i4 4th gen: 1390zł

Więcej szczegółów
Producent: https://focusrite.com
Dystrybutor: www.audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj