Zoe Barnett i Ortega R210 w utworze Sonata Del Decameron Negro! [VIDEO]

235
Zoe-Barnett-i-Ortega-R210-w-utworze-Sonata-Del-Decameron-Negro

Rok szkolny już za chwile, więc dla nie których nadszedł czas na wybór gitary klasycznej. Niech zainspiruje Was zatem niesamowita Zoe Barnett w szalenie wymagającym utworze Sonata Del Decameron Negro – Leo Brouwer, którą wykonuje na gitarze klasycznej Ortega R210.

Leo Brouwer urodził się w Hawanie na Kubie w 1939 roku. Zaczął grać na gitarze w wieku 13 lat, zachęcony przez ojca i zainspirowany dźwiękami flamenco. Jego wczesne kompozycje (lata 1950-60) ucieleśniają jego własne kubańskie pochodzenie oraz wpływy afrokubańskiego folku i stylu rytmicznego. Jego Sonata del Decameron Negro na gitarę jest szczególnie inspirowana tym folklorem.

Zoe Barnett to młoda i niezwykle uzdolniona gitarzystka klasyczna studiująca obecnie na Royal College of Music w Londynie. Sonatę Del Decameron Negro, skomponowaną przez Leo Brouwer postanowiła wykonać na gitarze klasycznej Ortega R210 z serii Traditional. Jak sama komentuje: “Naprawdę uwielbiałem grać i nagrywać ten utwór na modelu Ortega Guitar!.” Zapraszamy Waz zatem do wysłuchania jej interpretacji:

Gitara klasyczna Ortega R210

Gitary z rodziny Traditional Series, wykonywane ręcznie w Hiszpanii, łączą tradycyjne płyty wierzchnie z północnoamerykańskiego cedru i świerku z szeroką gamą ekskluzywnych gatunków drewna na spodzie i bokach pudła rezonansowego, czego rezultatem są zaskakująco przystępne cenowo gitary klasyczne, doskonałe na wszystkie poziomy zaawansowania.

ORTEGA-R210-Traditional-Series

Jedną z nich jest Ortega R210, którą mieliście okazję usłyszeć w prezentowanym utworze. Jest to wysoki model produkowany ręcznie w Hiszpanii. Świerkowa, lita płyta wierzchnia oraz pudło rezonansowe wykonane z mahoniu zapewniają wyrazisty i bogaty charakter brzmienia. Gitara wybrzmiewa głośno i dynamicznie, gryf ma wygodny profil, a wszystkie instrumenty przechodzą dokładną kontrolę dzięki czemu nie trafimy na instrument z ostrymi progami czy wysoka akcją strun. Ortega R210 to świetny wybór dla wymagających gitarzystów poszukujących solidnego instrumentu w atrakcyjnej cenie, a w zestawie otrzymacie także wysokiej jakości, usztywniany pokrowiec. Cena w sklepach: ok.2.500 – 2.900 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

CZYTAJ TAKŻE:

Nowe gitary Ortega Traditional Series