Nowość: Neumann NDH 30 – otwarte słuchawki studyjne!

318
Neumann-NDH-30

Trzy lata po premierze pierwszych słuchawek w ofercie firmy Neumann, niemiecki producent ogłasza kolejny model studyjnych nauszników – tym razem o otwartej konstrukcji muszli.

Neumann NDH 30 to słuchawki klasy referencyjnej, stworzone do precyzyjnej edycji, miksowania i masteringu w studio oraz w miejscach o niskim poziomie hałasu. W odróżnieniu od poprzedniego modelu NDH 20 (który testowaliśmy dla Was TUTAJ), oferującego znakomitą izolację akustyczną dzięki szczelnej, zamkniętej konstrukcji, słuchawki NDH 30 mają otwarte muszle, których konstrukcja ma oferować odsłuch maksymalnie zbliżony do dźwięku monitorów studyjnych Neumann, cechując się liniową reprodukcją dźwięku i realistyczną panorama stereo.

Neumann-NDH-30

NDH 30 mają składaną, stalowo-aluminiową konstrukcję utrzymaną w tej samej stylistyce, co NDH 20. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, znajdziemy tutaj dynamiczne przetworniki o średnicy 38 mm, pracujące jako dipole akustyczne – takie rozwiązanie uznaje się za optymalne dla uzyskania pożądanej w tym wypadku charakterystyki dźwięku. Nadmierne uwypuklenie wysokich pasm, które jest typowym problemem podczas miksowania na słuchawkach, zniwelowano przez zastosowanie selektywnych częstotliwościowo pochłaniaczy.

Neumann NDH 30 na razie dostępne są jedynie w przedsprzedaży, w cenie 629 EUR (ok. 2950 PLN). W komplecie dołączony jest wewnętrznie symetryzowany przewód w tekstylnym oplocie, adapter złącza TRS 3,5-6,3 mm oraz ochronna torba do przenoszenia i przechowywania słuchawek.

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl