#808DAY, czyli czas na kolejne świętowanie! Roland TR-808

0

Dziś 8 sierpnia, czyli kolejny raz producent i fani sprzętu mają okazję do świętowania legendarnego automatu perkusyjnego Roland TR-808.

O samym instrumencie i jego burzliwej historii pisaliśmy już wielokrotnie, więc odsyłamy Was do jednej z publikacji: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/roland-tr-808-legendarny-automat-perkusyjny.

W tym roku producent przygotował z tej okazji kolejny ciekawy materiał video, w którym kolejni znani i cenieni producenci muzyczni dzielą się swoimi doświadczeniami i swoją muzyczną przygodą, w której swój duży udział i wkład ma wciąż “nieśmiertelny” Roland TR-808.

Warto dodać, że dzięki niedawno podpisanej współpracy między marką Roland, a słynną Akademią Produkcji Muzycznej – 1500 Sound Academy, przyszła generacja producentów i beatmakerów ma możliwość poznania i usłyszenia na żywo oryginalnego TR-808.

W powyższym materiale mamy okazję poznać kawałek historii nieżyjącego już nowojorskiego producenta hip-hopu Larry’ego Smitha, który dołączył do Arthura Bakera i Ricka Rubina jako mistrz brzmień 808-ki. Jego Roland TR-808 szybko zyskał reputację TEGO brzmienia i stał się rytmiczną sygnaturą na kultowych albumach i utworach takivh grup jak: Run DMC, Beastie Boys i Whodini.

Ta historia nawiązuje do tego „nowojorskiego” TR-808, gdy Larry Smith przekazał go w ręce syna Larry’em Smith Jr i Rashadowi Smithowi, aby ten kultowy dźwięk 808 był kontynuowany w nowoczesnych produkcjach.

Więcej ciekawostek i ciekawych materiałów video znajdziecie na dedykowanej stronie: https://www.roland.com/global/promos/roland_tr-808

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here