Roland TR-808: legendarny automat perkusyjny!

0

30 lat w muzyce to szmat czasu. Technologia i trendy zmieniają się z roku na rok, a legendarny automat perkusyjny Roland TR-808 wciąż trwa!

Zapraszamy do kilku rozmów, w których znane osobistości świata muzycznego opowiadają o swoich wrażeniach i latach pracy z Roland TR-808.

Posiadacze tego jednego z pierwszych ale z pewnością najpopularniejszego automatu perkusyjnego są świadomi jego wartości, nie tylko tej materialnej i nie zamierzają się ich pozbywać. Dbają o niego jak o swój największy skarb. Nic dziwnego. Instrument ten uczestniczył w tworzeniu największych hitów muzycznych ostatniego 25-lecia i nic nie zapowiada jego końca. Wręcz przeciwnie.

Roland TR-808 był i nadal jest wykorzystywany w takich gatunkach jak hip-hop, house electro czy techno. Widoczny jest także mocno w projektach alternatywnych. Doczekał się również wielu następców bardziej lub mniej udanych. Również sam Roland tworząc nowe syntezatory perkusyjne, których w aktualnej ofercie ma naprawdę sporo rozwija koncepcję kultowego instrumentu sprawiając, że jego serce bije w nowoczesnych rozwiązaniach elektronicznych. Jego oryginalny odpowiednik Roland Cloud TR-808 Rhythm Composer w wirtualnym wydaniu, o którym pisaliśmy TUTAJ, cieszy się ogromną popularnością. Status “żywej legendy” nie jest łatwy do udźwignięcia przez producenta ale Roland nie stojąc w miejscu robi wszystko aby utrzymać najwyższy poziom i jakość swoich instrumentów i niech ten trend pielęgnuje z szacunkiem dla przyszłych pokoleń. ENTER 🙂

Dystrybutor: www.roland.com/pl / www.roland.com/uk/promos/808day

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here