Glenn Hughes i nowy Orange Terror Bass!

0

“Nowa wersja słynnego basowego terrora brzmi jeszcze lepiej!” Takie opinie słyszymy od kolejnych artystów, którzy mieli już okazję poznać bliżej nową odsłonę wzmacniacza basowego Orange Terror Bass.

O nowym wzmacniaczu basowym typu head pisaliśmy już wielokrotnie [TUTAJ], a dziś kolejna okazja gdyż za sprawdzenie jego możliwości wziął się sam Glenn Hughes! Wielki brytyjski wokalista, autor tekstów i piosenek, multiinstrumentalista. Znany przede wszystkim z występów w zespołach Trapeze, Deep Purple i Black Sabbath. Jak usłyszcie w poniższym materiale video, artysta jest nim kompletnie zachwycony!

Przypomnijmy, że nowy Orange Terror Bass jest hybrydową, jednokanałową konstrukcją, z lampowym przedwzmacniaczem [1 X ECC83 (12AX7)] i końcówką mocy klasy D – solid state power amp (moc 250 WAT na 8 Om i 500 WAT na 4 Om).

Zamysł konstruktorów był taki, by nowy Terror Bass był brzmieniowo i wizualnie oparty na flagowym modelu Orange AD 200. Panel przedni ma ten sam układ (VOLUME BASS, MIDDLE, TREBLE, GAIN), który był w pierwszym basowym terrorze, dodano tylko switch Clean i zmieniono grafikę. Podobnie jak w pierwszym Bass Terrorze, zamontowano przełącznik passive/active zmniejszający czułość wejściową o 6dB, balanced output i pętlę efektów.

Jak czytamy w wielu dostępnych opiniach, nowa konstrukcja skutkuje świetnym brzmieniem o mocno rockowym charakterem, dużą dynamiką i niewielkimi rozmiarami. Orange Terror Bass to potężny head sprawdzający się w każdej sytuacji.

  • Wymiary: 307 x 190 x 160 mm
  • Waga: 4.65 kg

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here