Nowe efekty gitarowe Warm Audio: Centavo i Warmdrive

0
Warm-Audio-Warmdrive-Warm-Audio-Centavo

Firma Warm Audio wypuściła dwa kolejne efekty podłogowe o nazwach Centavo i Warmdrive, będące reprodukcjami znanych, butikowych przesterów gitarowych.

Mimo iż firma Warm Audio słynie ze sprzętu studyjnego, takiego jak mikrofony pojemnościowe, profesjonalne przedwzmacniacze czy procesory dźwięku, to od jakiegoś czasu oferuje także efekty gitarowe, których asortyment właśnie się powiększył – i to o całe 100%, bo do uprzednio produkowanych modeli Foxy Tone Box i Jet Phaser dołączyły dwa kolejne: Centavo i Warmdrive.

Pierwszy z nich, czyli Centavo, to nic innego jak reprodukcja przesteru Klon Centaur, który ze względu na poziom kultowości, rzadkości i niedostępności jest prawdziwym jednorożcem w gitarowym półświatku. Dzięki Warm Audio możemy wejść w posiadanie seryjnie produkowanego i dostępnego praktycznie „od ręki“ urządzenia, oferującego cechy łudząco podobne, by nie rzec, identyczne jak jego ociekający złotem archetyp… a nawet nieco więcej, bo oprócz wzorcowego brzmienia overdrive, regulowanego potencjometrami Gain, Treble i Output, Centavo proponuje także modyfikację „Jeff Beck Mod“ aktywowaną małym przełącznikiem z tyłu obudowy.

Druga nowa propozycja Warm Audio – Warmdrive – to ich wersja równie poszukiwanego, choć nieco mniej znanego efektu Hermida Audio Zendrive, mającego naśladować charakterystykę brzmieniową wzmacniacza Dumble Overdrive Special. Tutaj do dyspozycji mamy 4 potencjometry: Vol, Gain, Tone i Voice, pozwalające na bardzo subtelne dostrojenie barwy sygnału gitarowego. 

Oba prezentowane efekty Warm Audio wykonano z najwyższą dbałością o komponenty wewnętrzne, jak i wygląd zewnętrzny, który nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do inspiracji ich twórców. Oba zasilane mogą być baterią lub standardowym zasilaczem sieciowym o napięciu 9 V. Ceny nie są specjalnie wygórowane jak na dzisiejsze realia oraz standardy dla tego typu urządzeń klasy profesjonalnej: Centavo wyceniono na 179, a Warmdrive na 149 dolarów.

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj