Warm Audio Foxy Tone Box przetestowany i już dostępny!

0

Foxy Tone Box od Warm Audio miał swoją premierą zaledwie 2 tygodnie temu. Audiostacja informuje już o dostępności tego efektu, a na swój warsztat testowy zabrał go sam Pete Thorn! Jaka moc drzemie w tym uroczym pudełku? Sprawdźcie sami! 😉

Na koniec sierpnia firma Warm Audio szykowała niespodziankę, co zapowiadała już wcześniej, ale nikt nie spodziewał się, że tym razem postanowi dopieścić gitarzystów. Światło dzienne ujrzały dwa nowe produkty, a konkretnie tytułowy Foxy Tone Box (WA-FTB) oraz Jet Phaser (WA-JP). Oba urządzenia przedstawialiśmy po krótce w poniższym artykule, więc tam was odsyłamy. Znajdziecie tam m.in. pierwsze oficjalne prezentacje i próbki brzmieniowe obu urządzeń.

Warm Audio prezentuje pedały Foxy Tone Box i Jet Phaser

To co ważne to fakt, że Foxy Tone Box firmy Warm Audio jest już dostępny w Polsce, dzięki dystrybutorowi, firmie Audiostacja, a jego sugerowana cena to 799 PLN! Dodatkowo na swój warsztat wziął go Pete Thorm, więc warto zapoznać się z jego recenzją:

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Powrót legendy

Nowy Foxy Tone Box firmy Warm Audio to jak twierdzi producent niezwykle dokładne odtworzenie jednego z najbardziej poszukiwanych i ukochanych efektów Fuzz wszechczasów – używany we wczesnych latach siedemdziesiątych przez legendarnych mistrzów brzmienia Billy’ego Gibbonsa i Petera Framptona, a obecnie przez ludzi takich jak Adrian Belew, Nine Inch Nails i Beck. Pokryty grubym aksamitem, podobnie jak klasyczna kostka, Warm Audio Foxy Tone Box wiernie odtwarza vintage’owe obwody i zapewnia potężne brzmienie, możliwość dodania oktawy w górę i wygląd oryginału bez konieczności płacenia bajońskich sum za sprzęt vintage.

Poważna dbałość o szczegóły

Każdy Foxy Tone Box jest składany ręcznie przy użyciu części premium. Specjalne komponenty zastosowane w obwodzie efektu mają kluczowe znaczenie dla jego brzmienia oraz tego, jak reaguje na Twoją grę. Szukaliśmy wszędzie zapasu odpowiednich tranzystorów germanowych Fairchild NOS („New Old Stock”) używanych w oryginale – aby następnie sparować je z diodami germanowymi, rezystorami węglowymi o dużej mocy i kondensatorami foliowymi, aby przywołać vintage’ową dzikość. Kostka posiada true bypass i brzmi jak nic innego na ziemi!

zFuzzuj to

Podobnie jak oryginał, Foxy Tone Box posiada potencjometry Volume, Sustain i Fuzz (od „Mellow” do „Brite”), wraz z przełącznikiem włączającym octaver. Od łagodnych i stonowanych crunch’ów do pełnego, zjadliwego fuzzu i wszystkiego co pomiędzy, ta kostka jest wirtualną biblioteką brudnego brzmienia zamkniętą w pomarańczowym aksamicie! Aby rozpocząć, zostaw przełącznik Octave wyłączony i przesuń przełącznik Fuzza na stronę „Mellow”, aby uzyskać ciepłą, prostokątną falę przesterowania. Następnie włącz efekt Octave, ustaw Fuzz na „Brite” i zwiększ Sustain do maksimum, aby uzyskać hiperskompresowane dźwięki, które ledwo trzymają się życia. Gitara elektryczna jest oczywistym wyborem, ale wypróbuj ten efekt na syntezatorach, automatach perkusyjnych, basie, elektro akustycznej gitarze i nie tylko. Jeśli podłączysz do niego kabel, Foxy Tone Box może dodać charakteru, którego po prostu nie można uzyskać nigdzie indziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here