Warm Audio prezentuje pedały Foxy Tone Box i Jet Phaser

2

Po niedawnych zapowiedziach, nowe pedały Warm Audio w końcu trafiają do sprzedaży. Producent szturmem wdarł się w świat efektów gitarowych i tchnął nowe życie w dwie legendy – przedstawiamy Foxy Tone Box i Jet Phaser.

Oryginalny, pokryty futrem pedał fOXX Tone Machine po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1971 roku i od tego czasu stał się legendą. Ten klasyczny fuzz używany był przez takie sławy, jak Peter Frampt, Billy Gibbons, Adam Jones, Nine Inch Nails czy Beck. Ale ponieważ nie każdego stać na wydatek 17 700 euro, Warm Audio postanowiło pomóc naszym portfelom – i tak właśnie powstał Warm Audio Foxy Tone Box (WA-FTB).

Foxy Tone Box (WA-FTB)

Nowy, ręcznie wykonany Foxy Tone Box jest dokładną repliką pożądanego i popularnego pedału fOXX, aż po gruby aksamit, który go pokrywa. Z pewnością ma wygląd i klimat oryginalnego modelu i miejmy nadzieję, że również dźwięk. Obwód wykorzystuje tranzystory germanowe New Old Stock Fairchild, wybrane diody germanowe, rezystory węglowe o dużej mocy i kondensatory foliowe.
Cena Foxy Tone Box to 149 USD

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com/
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Kolejne zaprezentowane urządzenie to Jet Phaser (WA-JP), czyli replika bardzo poszukiwanego pedału z początku lat 70. Spośród wielu fazerów, które powstały w tym czasie, jeden wyróżniał się elastycznością, jakością dźwięku i dodatkiem efektu fuzz: Roland Jet Phaser.

Warm Audio Jet Phaser (WA-JP)

Po raz kolejny firma Warm Audio próbowała odtworzyć nie tylko wnętrze, ale także uderzająco masywną obudowę oryginału. Warto jednak zaznaczyć, że nowa wersja została wzbogacona o true-bypass. Jak zapewnia producent, WA-JP ma być jeszcze bardziej niezawodny i zdecydowanie tańszy niż model vintage.
Cena urządzenia to 19 USD.

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com/
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj