Ibanez FlatV1 Josh Smith

0

Bluesowy wirtuoz gitary Josh Smith dostał swoją pierwszą sygnaturę od firmy Ibanez. Jego model FlatV1, podobnie jak niedawno opisywany przez nas Ibanez LB1 Lari Basilio, bazuje na kształcie i ogólnej koncepcji nowej serii AZS.

Płaski, jesionowy korpus z pojedynczym wycięciem, dwa przetworniki single coil, stały mostek i przykręcana, klonowa szyjka to elementy nawiązujące do jednego z najbardziej klasycznych modeli gitar elektrycznych, wybieranego przez wielu wykonawców bluesa, country czy rocka.

Ibanez FlatV1 stworzony przez japońskiego producenta we współpracy z Joshem Smithem bierze na warsztat ten tradycyjny koncept i dokłada do niego parę ekstra drobiazgów, takich jak nowocześniejszy kształt deski, pickguardu oraz płytki, na której mocowane są potencjometry i przełącznik przystawek, a także – zgodnie z obecnymi trendami – jednoczęściową szyjkę z “przypiekanego” drewna klonowego.

Do swojej gitary Josh Smith wybrał parę przetworników Seymour Duncan FLAT5 na magnesach alnico, które zostały zaprojektowane specjalnie dla niego. A oto jak sam artysta wypowiada się na temat tego nowego instrumentu:

“Spełniło się marzenie mojego życia. Współpraca z Ibanezem była przyjemnością na każdym kroku i nie mógłbym być bardziej zadowolony z tej gitary. Każdy jeden szczegół tego instrumentu został świadomie przemyślany. Pozwolili mi zrobić wszystko, co chciałem.”

Josh Smith

Mamy przeczucie, że to dopiero początek owocnej współpracy amerykańskiego muzyka z japońskim producentem gitar 🙂

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here