Nowe gitary Ibanez AZS – klasyka w nowoczesnym wydaniu

0

Wśród nowości firmy Ibanez na rok 2021 znalazła się między innymi cała seria gitar elektrycznych AZS inspirowana klasycznym kształtem z lat 50-tych ubiegłego wieku, ale zaprojektowana i wykonana na miarę naszych czasów.

Płaski korpus z pojedynczym wycięciem, mostek z trzema podwójnymi siodełkami i wydłużoną podstawą, w której ukośnie zamontowano przetwornik single coil, a do tego potencjometry i przełącznik przystawek zamocowane na podłużnej, metalowej płytce maskującej – to znaki rozpoznawcze jednego z najbardziej zasłużonych modeli gitar elektrycznych w historii.

Ibanez postanowił stworzyć wariację na temat tego popularnego klasyka, dodając parę współczesnych elementów. Po pierwsze, korpus został wygodnie wyprofilowany z przodu i z tyłu oraz zaokrąglony na krawędziach. W zależności od wybranego modelu AZS, może być on wykonany z samej olchy, albo olchy z wzorzystą nakładką klonową (w odmianie flame lub quilted), lub też z jesionu.

Ibanez AZS2200F Prestige w wykończeniu STB (Sunset Burst)

Cała seria AZS ma szyjki o profilu “Oval C” wykonane z modnego obecnie “przypiekanego” klonu i wyposażone w 22 progi jumbo ze stali nierdzewnej. Co ciekawe, do wyboru są modele z tradycyjnym mostkiem i pickguardem lub bardziej nowoczesne z ruchomym mostkiem tremolo Gotoh T1802.

Przetworniki we wszystkich modelach AZS to singiel Seymour Duncan Alnico II Pro Custom przy mostku oraz mini-humbucker Magic Touch-mini tej samej firmy przy gryfie. Dodatkowym atutem jest drugi przełącznik zwiększający możliwość kombinacji przetworników z 3 do 6, w tym z równoległym połączeniem cewek!

Musimy przyznać, że gitary Ibanez AZS zapowiadają się bardzo ciekawie. W serii znajdziemy aktualnie cztery modele:

  • Ibanez AZS2209H w dwóch wersjach kolorystycznych: Tri Fade Burst i Prussian Blue Metallic
  • Ibanez AZS2200 w wykończeniu Black
  • Ibanez AZS2200F w wykończeniu Sunset Burst
  • Ibanez AZS2200Q w kolorze Royal Blue Sapphire

Jeśli jednak wolicie korpusy z podwójnym wycięciem, sprawdźcie tegoroczną serię AZ, w której znajdziecie zarówno modele sześcio i siedmiostrunowe.

Więcej szczegółów
https://www.ibanez.com
https://meinl.de/en/distribution

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here