Ibanez LB1: fioletowa sygnatura Lari Basilio

0

Jesienią zeszłego roku zjawiskowa gitarzystka Lari Basilio dołączyła do stajni Ibanez Guitars, a kolejnym krokiem we współpracy artystki z tą marką jest model sygnowany jej nazwiskiem.

Mimo iż do tej pory Lari widywana była w towarzystwie customowych gitar z serii Ibanez AZ, jej najnowsze “dziecko”, czyli model LB1 oparty został na innym kształcie korpusu z pojedynczym wycięciem, zapożyczonym z nowej serii AZS.

Deskę wykonano z drewna jesionowego i przykręcono do niej gryf z klonu oczkowego o dobrze wypieczonej barwie. Układ elektryczny stanowią pasywne przetworniki Seymour Duncan Lari Basilio na magnesach alnico w konfiguracji HSS. Oprócz typowego dla takiego zestawu pickupów przełącznika 5-pozycyjnego, zastosowano także dodatkowy mały przełącznik podwajający ilość dostępnych brzmień.

Ruchomy mostek tremolo Gotoh T1702B sparowano z blokowanymi kluczami Magnum Lock tej samej firmy. Złoty kolor osprzętu idealnie koresponduje z fioletowym wykończeniem gitary, nawiązującym do tytułu jednego z najnowszych utworów Lari Basilio, czyli “Violet”.

Więcej szczegółów
https://www.ibanez.com
https://meinl.de/en/distribution

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj