Ekskluzywna seria gitar i ukulele Ortega Private Room

1

Ręcznie selekcjonowane drewno, wyszukane wykończenia i elementy zdobnicze – to wszystko znajdziemy w gitarach i ukulele z serii Ortega Private Room.

W tym roku do tej limitowanej oferty instrumentów dołączyła gitara klasyczna Nylon String Guitar RSM-Reissue, czyli reedycja rocznicowego modelu Ortega z roku 2014. Jej pudło rezonansowe w całości wykonano z klonu typu “spalted maple”, który swój niepowtarzalny rysunek zawdzięcza… naturalnym procesom gnicia! Wzorzystą nakładkę z tego samego drewna zastosowano na główce, natomiast szyjkę wykonano z drewna Nato, a podstrunnicę z drewna orzechowego. Elegancji instrumentowi dodaje binding z drewna sapele i czarnego tworzywa ABS.

Sugerowana cena: 1.499 zł brutto


Drugim tegorocznym dodatkiem do Ortega Private Room jest ukulele w rozmiarze koncertowym o symbolu DSSUITE-UKE. Nietypowe dla tego rodzaju instrumentów elementy to odwrócona główka przypominająca gitarę elektryczną, wycięcie w korpusie pod najwyższymi progami na gryfie, a także przecierane wykończenie sunburst. Płyta wierzchnia tego modelu wykonana została z litego świerku pochodzącego z Alaski, a tył i boki pudła rezonansowego – z mahoniu. Konstrukcji dopełnia szyjka z okoume i podstrunnica oraz mostek z kompozytu Tecwood. Wygląd tego ukulele kojarzyć się może bardziej z klimatami rockowymi niż hawajskimi, a wbudowana elektronika Ortega MagusUke z pokładowym stroikiem rzeczywiście pozwala wykorzystać je na dużej scenie!

Sugerowana cena: 896 zł brutto

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj