Wszystko co musimy wiedzieć o GROOVEBOX Roland MC-101

0

W kilku słowach, GROOVEBOX Roland MC-101 można by określić mianem małego studia nagrań mieszczącego się w kieszeni. I nie ma w tym ani odrobiny przesady. To urządzenie posiada wszelkie atrybuty pełnoprawnych stacji roboczych pozwalających na tworzenie muzyki przez wielkie M.

MC-101, to fizycznie niewielkie narzędzie, w którego wnętrzu drzemie kawał studia.
Czterościeżkowy Groovebox zasilany dzięki bateriom typu AA jest w stanie pracować bez przerwy do 4,5 godziny, co sprawia że jest narzędziem pracy nie tylko w domu, ale i na scenie.
Argumentem potwierdzającym możliwości sceniczne tego urządzenia, jest również bardzo nieduża masa przy zastosowaniu solidnej obudowy.

Przypomnijmy jeszcze, że groovebox zapowiadaliśmy w dość obszernym tekście zatytułowanym Roland i duża seria nowości do studia i na scenę! Oczywiście zachęcamy do lektury.

Jego czterościeżkowy sekwencer został zoptymalizowany do tworzenia muzyki elektronicznej. Wyposażony został w 16 podświetlanych padów do tworzenia paternów perkusyjnych, basowych i syntezatorowych. Groovebox pozwala również dowolnie łączyć pętle i pojedyncze fragmenty z melodycznymi frazami, w tym własnymi sekwencjami MIDI i importowanymi nagraniami audio.

MC-101 to również brzmienia Rolanda, które definiowały gatunki muzyki elektronicznej i dance przez ponad 40 lat. To właśnie legendarne instrumenty, takie jak TR-808, TR-909, JUNO-106 oraz SH-101 znalazły się na pokładzie MC-101. Jednak to nie wszystko.
W MC-101 znajdują się również wyselekcjonowane kolekcje wbudowanych bitów, fraz i dźwięków. Dzięki temu, że MC-101 jest częścią rozszerzalnej platformy można łatwo dodać nowe brzmienia, funkcjonalności i inne. Urządzenie to pozwala również na odtwarzanie sampli na każdej ścieżce z osobna, dzięki czemu można importować własne dźwięki, używać własnego głosu lub też wykorzystać brzmienia swojego ulubionego instrumentu z komputera. Importowane audio można zsynchronizować z tempem lub przepuścić przez wbudowane efekty.

Jeśli już o efektach mowa, na wyposażeniu MC-101 znalazły się: Track Multi-Effects 90 types, Track EQ, Chorus/Delay: 9 types, Reverb: 7 types, Master Effects: 90 types, Master Compressor i Master EQ.
Każda ścieżka posiada niezależny procesor efektów z wieloma wariantami. Warto wyróżnić tu przestery i symulacje wzmacniaczy, które dodadzą zarówno gitarom jak i perkusji intensywności. Natomiast dzięki efektowi Master, można przepuścić cały miks przez takie filtry jak bit-crusher oraz kompresor grupowy, który sklei wszystko w całość.

Na zakończenie… Producent oferuje nam możliwość współpracy naszej mini stacji roboczej z komputerem poprzez kabel USB. Dzięki temu, utwór bądź jego część, będzie mógł wyjść na światło dzienne dzięki opublikowaniu go na kanałach społecznościowych i innych portalach muzycznych.
Warto również wiedzieć, że MC-101 posiada zaawansowane możliwości interfejsu audio USB co umożliwia zgranie całego miksu lub pojedynczych ścieżek do programu DAW.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here