Nowy system RCF HDL 50-A 4K już w sprzedaży!

0

Jak poinformował dystrybutor marki RCF, firma Arcade Audio, zapowiadany na ostatnich targach we Frankfurcie nowy system HDL50-A 4K już jest w sprzedaży. Jest też dobra wiadomość dla właścicieli modelu HDL50-A!

RCF HDL 50-A 4K jest aktualnie najpotężniejszym modułem systemów liniowych HDL, stworzonym przez producenta. Ta aktywna trójdrożna konstrukcja dysponuje potężną mocą szczytową 8000 W (4000 W RMS), która odwdzięcza się poziomem ciśnienia akustycznego aż 143 dB SPL. Każdy moduł wyposażony jest w osiem głośników neodymowych: przetworniki niskotonowe 2 x 12″, 4 x 6,5″ symetrycznie rozmieszczone przetworniki średniotonowe i drivery 2 x 3″ z membraną tytanową.

Producent zapewnia nas o głośnikach/przetwornikach najlepszych w swojej klasie, które oferują doskonałą jakość odtwarzania, idealną do zastosowań muzycznych o wysokich wymaganiach, a opatentowany falowód 90 x 10 stopni 4PATH w połączeniu z symetryczną konstrukcją obudowy zapewnić ma spójne pokrycie nagłaśnianej przestrzeni.

Na pokładzie mamy oczywiście zaawansowane przetwarzanie dzięki filtrom FiRPHASE oraz możliwość zdalnej kontroli dzięki sieci i modułowi RDNet.

Sercem każdego modułu RCF HDL 50-A 4K jest oczywiście wbudowany, czterokanałowy wzmacniacz klasy D, który jak wspominaliśmy wcześniej dysponuje mocą 4000 W RMS. Jest to kluczowy element i istotna część procesu przeprojektowania HDL 50-A. Każdy z czterech modułów wzmacniacza pracuje przy bardzo niskiej impedancji, zapewniając szybką i szczegółową odpowiedź transjentów, podczas gdy wysoki współczynnik tłumienia poprawia jakość dźwięku i szczegóły.

Jak rozbudować moduł RCF HDL 50-A do 4K?

Właściciele poprzedniej wersji tego modułu, czyli HDL 50-A mają możliwość przekształcić go w prawdziwy system 4K dzięki specjalnemu zestawowi do modernizacji RCF HDL 50 UPGRADE KIT 4K.

Zestaw ten zawiera 2 stereofoniczne moduły wzmacniaczy z płytą radiatora w celu modernizacji HDL 50-A do HDL 50-A 4K. Zestaw zawiera także okablowanie przyłączeniowe, pastę termiczną i instrukcję montażu. Jednak żeby mieć pewność poprawnej modernizacji oraz nie stracić gwarancji, zestaw musi być montowany w autoryzowanym centrum serwisowym RCF.

Na koniec waga i rozmiary, które nie są bez znaczenia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych magnesów neodymowych i unikalnej obudowy zbudowanej z lekkiej sklejki i polipropylenu, każdy moduł ma wyjątkowo niską wagę zaledwie 58 kg. HDL 50-A 4K jest prawdziwie aktywnym systemem o dużej mocy. Zintegrowane przetwarzanie sygnału i proste okablowanie sprawiają, że konfiguracja jest szybka i łatwa, a dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, zapotrzebowanie na miejsce w samochodzie ciężarowym jest znacznie zredukowane.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it/hdl-series
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

Specyfikacja techniczna:

Pasmo przenoszenia -3dB 40 Hz ÷ 20000 Hz
Max SPL 143 dB
Kąt pokrycia 90°x10°
Driver ciśnieniowy 2×1.4″ neo, 3.0″ cewka
Głośnik średniotonowy 4×6″ neo, 2.0″ cewka
Woofer 2×12″ neo, 3.0″ cewka
Punkty crossovera 200,800 Hz
Zabezpieczenia termiczne, rms
Moc całkowita 4000 W RMS
Wysokie pasmo 1000 W RMS
Średnie pasmo 1000 W RMS
Niskie pasmo 2000 W RMS
Studzenie konwekcyjne
Wymiary 366x1171x502mm
Waga 58,4kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj