Roland i duża seria nowości do studia i na scenę!

0

Do oferty firmy Roland trafiło aż siedem nowych produktów skierowanych do DJów i muzyków pracujących w studio czy na scenie. Dziś przedstawimy Wam w kilku słowach najnowsze modele – GrooveBoxy MC-101 i MC-707, syntezatory JU-06A, JUPITER-Xm i X oraz serię klawiaturowych stacji roboczych FANTOM.

W podanej powyżej liście brakuje oczywiście kontrolera Roland DJ-707M, ale o nim pisaliśmy już obszernie w tekście Wszystko na temat nowego Roland DJ-707M.
Nowe sprzęty japońskiego producenta to ewidentny ukłon w kierunku mobilnych muzyków, którzy niejednokrotnie musieli zmierzyć się z koniecznością dźwigania wielkich, ciężkich, nieporęcznych i wrażliwych na wszystko instrumentów.
Przejdźmy zatem do krótkich wprowadzeń, abyście jak najszybciej mogli dowiedzieć się, jak bardzo tego wszystkiego potrzebujecie 😉

Na pierwszy ogień weźmy GrooveBoxy Roland MC-101 i MC-707.

GROOVEBOX Roland MC-101 łączy najwyższej jakości syntezator, brzmienia perkusyjne, sample, patterny oraz efekty w kompaktowym czterościeżkowym sekwencerze. To kieszonkowe studio pozwala użytkownikowi dodawać ścieżki do swoich urządzeń DAW lub kompaktowych zestawów syntezatorowych a także daje możliwość tworzyć zawsze i wszędzie, gdy nadejdzie inspiracja.

GROOVEBOX Roland MC-707 wyposażono w ośmiościeżkowy sekwencer zoptymalizowany do płynnej produkcji, najnowszy silnik syntezatorowy, sampler, wybór efektów oraz 16 czułych padów do partii perkusyjnych, linii basowych lub polifonicznej progresji akordów.


Kolejnym instrumentem będzie syntezator Roland JU-06A.

Roland Boutique JU-06A Synthesizer to połączenie brzmienia znanego z JUNO-106, nowego silnika syntezatorowego znanego z JUNO-60 wraz z najlepszymi funkcjami z obu instrumentów -legendarnym chorusem, arpeggio, pamięcią akordów i pokładowym sekwencerem.


Teraz przyszła pora na modele Roland JUPITER-X oraz Roland JUPITER-Xm

Roland JUPITER-X to połączenie klasycznego designu Rolanda z nowym silnikiem brzmieniowym zdolnym odtworzyć brzmienia legendarnych modeli takich jak JUPITER-8, JUNO-106, SH-101, XV-5080, JX-8P, nowoczesne pianina RD, TR-808, TR-909, CR-78. Urządzenie wykonano z wytrzymałych materiałów, a jedną z najciekawszych opcji jest najnowszej generacji arpeggiator I-Arpeggio, który używa sztucznej inteligencji do akompaniowania oraz inspirowania. 

Dostępne są dwa modele: 61-klawiszowy JUPITER-X oraz kompaktowy, 37-klawiszowy JUPITER-Xm.


Wisienką na torcie i jednocześnie ostatnią z dzisiejszych nowości będą klawiatury Roland FANTOM.

Roland FANTOM to całkowita nowość wśród profesjonalnych klawiszowych stacji roboczych. Instrument używa jednocześnie wielu technik syntezy, które tworzą autentyczne akustyczne i elektryczne brzmienia, zarówno współczesne jak i klasyczne.

Fantom jest kompletną stacją roboczą pozwalającą na szybkie tworzenie i płynną pracę. Na pokładzie są pady podświetlane RGB, klasyczny sekwencer w stylu TR-REC, nagrywanie w czasie rzeczywistym z piano-roll oraz siatka do nagrywania i wyzwalania klipów. Co ciekawe, FANTOM może sterować syntezatorami programowymi bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego, może napędzać syntezatory modularne i analogowe za pomocą podwójnych wyjść CV/Gate, a wysokiej jakości wbudowany interfejs audio posiada do 16 wyjść i 3 wejścia stereo.

Instrument dostępny jest w trzech wersjach – 61 klawiszowej Roland Fantom 6, 76 klawiszowej  Roland Fantom 7 oraz 88 klawiszowej  Roland Fantom 8.

Więcej szczegółów:
Producent – www.roland.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj