StaffPad – poznaj możliwości nowoczesnego programu notacyjnego

0

Współczesne metody notacji muzycznej do niedawna ograniczały się do nauki skomplikowanych skrótów klawiaturowych, potwornie drogiego oprogramowania i ograniczeń percepcyjnych. Co się zmieniło? Świat ujrzał oprogramowanie StaffPad.

Gdy po raz pierwszy trafiliśmy na ślad tej aplikacji, postanowiliśmy poczekać. Nie mając do niej dostępu, czekaliśmy na recenzje i oceny narzędzia tak nowatorskiego, że trudno sobie teraz wyobrazić przyszłość bez oprogramowania takiego jakim jest StaffPad.

StaffPad to zupełnie nowatorska aplikacja notacyjna. Zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu interaktywnego pióra i dotykowego ekranu w urządzeniach mobilnych. Jedną z najważniejszych cech StaffPad, jest rozpoznawanie odręcznego pisma i przekształcanie go w sformatowany tekst muzyczny. Oprogramowanie umożliwia oczywiście dalszą edycję, odtwarzanie, drukowanie i udostępnianie partytury.

Jak piszą twórcy oprogramowania:

StaffPad łączy najpiękniejszą pracę na papierze z najlepszą obróbką cyfrową, rozwijając ten sam proces, który od setek lat wykorzystywany jest do pisania niezliczonych arcydzieł.

Naturalne prowadzenie pióra, szczegółowe odtwarzanie orkiestrowe i zaawansowane funkcje edycji nutowej oznaczają, że program StaffPad jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów. Jest również tak prosty w obsłudze, że sprawdzi się także wśród początkujących muzyków. Po raz pierwszy na czubku pióra dostępna jest cała orkiestra. Oprogramowanie StaffPad dostępne jest wyłącznie w sklepie Windows.

Niestety, w nowoczesnym świecie wciąż mamy do czynienia z walką korporacyjną. I w tym przypadku dotknęła ona potencjalnych klientów oprogramowania.
StaffPad dostępny jest jedynie na platformę Microsoft Windows. A sam program stworzono tak, by najlepiej współgrał z jednym tylko typem urządzeń – Microsoft Surface.
Na czym polega ograniczenie? No niestety, Surface to jedno z najdroższych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Mocno ograniczona ilość oprogramowania dostępnego na tablet Microsoft równie silnie ogranicza zapędy klientów chcących wyposażyć się w nowoczesny tablet. Częściej wybierają tańsze modele iPad’ów czy też urządzeń działających na platformie Android.
Szkoda, że twórcy StaffPad dali się wkręcić w korporacyjną przepychankę pomiędzy Microsoft i resztą świata.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.staffpad.net
Aplikacja kosztuje jedyne 322,49 PLN i dostępna jest pod adresem sklepu www.microsoft.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj