Shure MOTIV ™ MV88 na sesji z Hunter’em Hayes

0

Mobilny sprzęt studyjny nie oznacza niskiej jakości nagrywania. Dowodzi tego Hunter Hayes. Ten młody amerykański artysta stworzył sesję przy użyciu mikrofonu Shure MOTIV™ MV88.

Pewnie pamiętacie jak kilka dni temu opisywaliśmy całą serię Shure MOTIV? Nie robiliśmy tego bez powodu. Na efekty pracy i dowody wyśmienitych wyników konstruktorów z Shure nie trzeba było długo czekać. O całej serii przeczytacie w artykule zatytułowanym Przypominamy o Shure i serii MOTIV™

Mikrofon pojemnościowy Shure MV88 to narzędzie pracy niekoniecznie przypominające profesjonalne urządzenia, których ceny sięgają kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Koszt MV88 w Polsce oscyluje gdzieś pomiędzy 650, a 700 PLN.
Przypomnijmy zatem ponownie co prezentuje sobą ten mikrofon.


Shure MOTIV MV88 to w pełni mobilny, cyfrowy, stereofoniczny mikrofon pojemnościowy umożliwiający nagrywanie dźwięku z zachowaniem wysokiej jakości. Współpracuje z iPhonem, iPadem lub iPodem przez złącze Lightning. Mikrofon zbierający sygnał środkowy zamontowany jest w oryginalnej obrotowej oprawce z zawiasem odchylanym o 90 stopni, która umożliwia ustawienie go w dowolnej pozycji, także na planie filmowym.

Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji ShurePlus MOTIV Recording, oferuje pięć wbudowanych trybów DSP (mowa, śpiew, bez zmian, instrumenty akustyczne, głośny dźwięk). Aplikacja umożliwia również regulację parametrów nagrywania, w tym wzmocnienia i szerokości sceny w czasie rzeczywistym. Sygnał zapisywany jest w rozdzielczości 24-bitowej z częstotliwością próbkowania 48 kHz, co pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów praktycznie w każdych warunkach.


Sesja została nagrana w studio nagraniowym w Nashville. Hunt radzi sobie wręcz wiśmienicie, podobnie jak jego mały kolega MV88. Nie słychać tam ogromnych zniekształceń i niedociągnięć akustycznych.
Jak widać, mały może więcej, a kosztować może mniej.
Obejrzyjcie ten krótki film i oceńcie sami.

Więcej informacji o produkcie znajdziecie na stronie producenta www.shure.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.shure.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here