RODE VideoMic NTG – wielozadaniowy mikrofon typu shotgun

0

Jeden mikrofon, wiele możliwości? Zdecydowanie tak. Nowy RODE VideoMic NTG to mikrofon, którego możesz użyć z kamerą, lustrzanką cyfrową, ze smartfonem czy tabletem. Sprawdzi się także jako biurkowy mikrofon USB do podcastów, nagrań lektorskich i nagrywania muzyki. Jak to możliwe?

O shotgunie VideoMic NTG marki RODE Microphones śmiało można powiedzieć, że jest niezwykle uniwersalnym i jednocześnie najbardziej wszechstronnym mikrofon spośród wszystkich mikrofonów serii VideoMic. Automatycznie wykrywa wyjścia 3,5 mm i automatycznie przełącza się między TRS i TRRS, dzięki czemu może łączyć się zarówno z kamerą (TRS), jak i urządzeniami mobilnymi (TRRS) bez konieczności używania dodatkowych kabli, a to przecież bardzo ważne.

Jak przystało na mikrofon tej klasy oferuje on naturalnie czyste i ciepłe brzmienie, a odpowiada za to superkardioidalna charakterystyka kierunkowa i bardzo płaska charakterystyka częstotliwościowa mikrofonu.

Mikrofon wyposażono w płynną i bezstopniową regulację wzmocnienia, dzięki której precyzyjnie skontrolujemy poziom wyjściowy: od poziomu mikrofonu aż do poziomu słuchawek. Natomiast cyfrowy przełącznik steruje filtrem górnoprzepustowym, podkładką, wzmocnieniem wysokiej częstotliwości i kanałem bezpieczeństwa.

Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia ponad 30 godzin nagrywania, a w zestawie otrzymacie także uchwyt SM7-R, osłonę przeciwwietrzną oraz kable SC10 i USB.

RODE VideoMic NTG jest już dostępny w Polsce, a jego sugerowana cena to ok. 1199 zł.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.rode.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here