Nagłośnienie RCF podczas Festiwalu Cinzella

0

Odbywający się w pięknej lokalizacji kamieniołomów Fantiano, Festiwal Cinzella został zrealizowany przy pomocy nagłośnienia marki RCF. Na główny zestaw wybrano system liniowy HDL 10-A.

W swojej czwartej edycji Cinzella Festival jest festiwalem poświęconym muzyce i kinu, który stał się autentycznym świętem atrakcji artystycznych i kulturalnych pomiędzy wspaniałymi wzgórzami Murgian a głębokimi pasami morskimi półwyspu Ionian-Salento. W składzie muzycznym, wyreżyserowanym przez aktora Michele Riondino, znajdują się występy na żywo Diodato, zwycięzcy festiwalu Sanremo 2020, Andrea Laszlo De Simone, Bud Spencer Blues Explosion, Mama Marjas & Don Ciccio, oraz Guano Padano.

Zgodnie z tradycją, festiwal odbył się w kamieniołomach Fantiano, miejscu o rozległym krajobrazie z zapierającą dech w piersiach scenerią: dawnym kamieniołomie tufu, który obecnie stał się parkiem przyrody. Festiwal Cinzella zawdzięcza swoją nazwę postaci dobrze znanej z kultury popularnej w okolicy. Cinzella była słynną “towarzyszką” mężczyzn i młodzieży, kobietą tak wyjątkową, że pozostała wyryta w zbiorowej pamięci. Legenda głosi, że figura nazwana na cześć kobiety uwodziła turystów, którzy często mylili ją z ikoną religijną.

Projekt jest prosty, z dwiema klasycznymi 10-modułowym line array’ami HDL 10-A z trzema subwooferami HDL 15-AS umieszczonymi na górze nagłośnienia i dwoma bocznymi wypełnieniami na każdy bok, każdy z sześcioma subwooferami HDL 10-AS.

“Naprawdę podoba mi się ta konfiguracja z dwóch powodów. Po pierwsze: mogą emitować niskie tony średnie tam, gdzie PA nie sięga”. Po drugie: ta konfiguracja poprawia dystrybucję tonów niskich średnich klastra. Układ liniowy jest w konfiguracji przesuniętej, powiększony o  kilka dodatkowych modułów niż zwykle, aby utrzymać stały SPL w całym obiekcie bez jakiegokolwiek spadku ciśnienia w tylnych rzędach.
– opisuje projekt audio i dokonane wybory projektant systemu Luca Scornavacca

HDL 15-AS to 15-calowy subwoofer do zawieszania o dużej mocy, zaprojektowany z myślą o idealnym zintegrowaniu z podwieszaną matrycą modułów HDL 10A. Przekształca on system audio w system 4-drożny (2-drożny HDL 10, jeden z HDL 15-AS w zawieszeniu i czwarty z sześcioma subwooferami 21″ SUB 9007-AS i sześcioma innymi 18″ SUB 8006-AS na ziemi).

Sekcja niskich częstotliwości jest podejściem hybrydowym i została zaprojektowana tak, aby zapewnić dobre pokrycie. Jednocześnie zaspokaja gusta dźwiękowe różnych techników dźwięku, którzy towarzyszą licznym zespołom festiwalu. Scornavacca precyzuje, że Suby są podzielone na dwa zestawy po trzy SUB 8006-ASy i jeden zestaw sześciu 9007-AS w centrum.
– wyjaśnia Antonello Borrelli, kierownik systemu i inżynier dźwięku FOH

Na scenie, zarządzanej przez dźwiękowca Francesco Gaudio, zainstalowano dwa SUB 8006-AS i moduł HDL 10A jako side-fill, osiem 15″ NX 15-SMA monitorów scenicznych oraz wzmocnienie dwóch SUB 8004-AS na drum-fill.

Piękny tydzień muzyki, świateł, obrazów i uśmiechów – wszystko z niesamowitym dźwiękiem.
Pomimo wszystkich ograniczeń i restrykcji w tym roku z powodu pandemii, wszyscy artyści byli zadowoleni z naszego ustawienia, tak samo jak publiczność. Pokrycie jest zagwarantowane na całym obszarze, a konfiguracja wielu subwooferów zadowoliła wszystkich inżynierów dźwięku zespołów. System jest kompaktowy, lekki i łatwy w montażu. Jesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy RCF, nie mogliśmy prosić o nic lepszego.
Mówi zadowolony Pierluigi Provinciali, właściciel Provinciali Service.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it/en
Dystrybutor: https://arcadeaudio.pl
Festiwal: https://www.facebook.com/cinzellafestival/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj