Limitowany AFX Station od Novation i Apex Twin!

0

Limitowany AFX Station czy klasyczny Bass Station II? Oto jest pytanie. Co wyróżnia customową edycję znanego syntezatora marki Novation opracowaną w ścisłej współpracy z Aphex Twinem?

Novation AFX Station to znany nam dotychczas Bass Station II podrasowany jednak o kilka szczegółów, które tworzą z niego instrument wyjątkowy, a dla fanów marki i samego artysty, jakim jest legenda muzyki elektronicznej Richard D James, znany jako Aphex Twin, wręcz kolekcjonerski.

AFX Station ma być dostępny w listopadzie 2020r, a jego cena wyniesie ok. 1990 zł

Poza wszystkimi funkcjami standardowego Bass Station II, czyli analogowego syntezatora z filtrami o zmiennych trybach, modulacją, efektami, sekwenserem krokowym i wiele więcej, AFX Station posiada także:

 • Nowy, zatwierdzony przez Aphexa wygląd
  Odważny, nowy design z fioletowymi akcentami i słynnym symbolem “A” czyni ten świetny syntezator instrumentem kolekcjonerskim. Nowe oznaczenia na górnym panelu czynią korzystanie z funkcji AFX Mode łatwiejszym.
 • Wyjątkowe opakowanie
  Zaprojektowane przez Weirdcore, projektanta i wieloletniego kolaboratora Aphex Twin’a , pudełko jest od wewnątrz i zewnątrz pokryte wyjątkowymi grafikami z matowym finiszem i wysokiej jakości błyszczącymi akcentami.
 • Zupełnie nowe patche
  128 nowych brzmień i 7 nowych “nakładek” dla AFX Mode (zestawów różnych ustawień modulacji dla poszczególnych klawiszy, które możemy nakładać na brzmienia) autorstwa Noyze Lab, Perplex On, Richard Devine, r beny i Lightbath.
 • Edytor nakładek w Novation Components
  Nowy edytor w Novation Components pozwala na pełną kontrolę nad nakładkami.

Główne cechy firmware’u v4.14 , pre-instalowanego na AFX Station:

 • Obwiednie o stałej długości i ilości powtórzeń
  Obwiednie możemy przestawić na stałą długość, decay zostaje pominięty, a suwak decay steruje czasem trwania podtrzymania. Określona liczba powtórnych odtworzeń obwiedni to większa precyzja przy tworzeniu brzmień perkusyjnych.
 • Większe możliwości kontroli nad suboscylatorem
  Suboscylator śledzi pitch oscylatora 1 i może zostać odstrojony z wykorzystaniem parametrów coarse i fine do dowolnego interwału, dla delikatnego lub dramatycznego efektu.
 • Oscillator Glide Diverge
  Oscillator Glide Diverge pozwala na spowolnienie glide’u oscylatora drugiego względem pierwszego o wybraną wartość, tworząc ciekawy efekt, dodający ciężaru i charakteru liniom basowym, padom i leadom.
 • Edycja strojenia
  Częstotliwość wyzwalana przez każdy klawisz może być zmieniana.
 • Tryb parafoniczny
  Pitch obu oscylatorów może być kontrolowany oddzielnie. W ten sposób Bass Station II może grać dwa dźwięki jednocześnie, a z pomocą modów Ring i Filter możesz uzyskać bardzo ciekawe efekty.

Więcej szczegółów
Producent: https://novationmusic.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here