Najlepsze darmowe wtyczki efektowe VST/AU według Splice!

0

Platformy Splice większości producentom muzycznym nie trzeba przedstawiać. Dziś jednak mamy dla Was bardzo ciekawy materiał video, w którym Nick Chen prezentuje możliwości, aż dwunastu bardzo ciekawych wtyczek efektowych i to w dodatku darmowych!

Na początek pozwolimy sobie przypomnieć, a nie którym poznać platformę Splice. Splice Sounds oferuje artystom miliony łatwych do pobrania brzmień, od zwykłych klaśnięć, przez brzęczący 808 i lądowanie 747, po rzadki 20-calowy cienki talerz china firmy Zildjian i wszystko pomiędzy.” Tym, krótkim, ale jakże wymownym opisem podsumował ową bibliotekę Splice, jeden z producentów muzycznych.

Jeśli muzyczny umysł artysty może coś stworzyć, Splice może to dostarczyć!
Możliwości warstw, filtrów, przesterów i efektów są praktycznie nieograniczone. Miliony muzyków – od twórców hitów z list przebojów po producentów domowych – zaglądają do Splice, aby zacząć coś nowego lub ruszyć z miejsca, iść do przodu i rozwijać swoją muzykę.

W Splice rozwijany jest sposób, w jaki ludzie tworzą, łączą się ze sobą i współpracują. Splice nie tylko reaguje na to, czego muzycy potrzebują w danej chwili, lecz także dalej rozwija ich kreatywność, pytając, czego potrzebują w przyszłości.


Wracając do tematu…

W poniższym poradniku wideo zaprezentowanych zastało 12, naprawdę świetnych wtyczek efektowych obejmujących korektory, pogłosy, kompresory itp, których możecie używać we własnych produkcjach całkowicie za darmo.

Poniżej zamieściliśmy także dla was pełną listę, przedstawionych w powyższym video wtyczek z linkami do pobrania. Wszystkie są kompatybilne zarówno z komputerami Mac, jak i Windows.

1. Valhalla Supermassive

Supermasywna Valhalla to wtyczka do tworzenia opóźnień i pogłosów. Wyposażona w osiem unikalnych trybów, wielofazową modulację opóźnienia, kontrolę gęstości i wiele innych…

Link do pobrania: https://valhalladsp.com/shop/reverb/valhalla-supermassive

2. Valhalla Freq Echo

Kolejna darmowa oferta firmy Valhalla. Freq Echo skupia się w szczególności na opóźnieniu i innych powiązanych efektach. Jego prosty interfejs może osiągnąć zaskakująco szeroki zakres rezultatów, od subtelnych chorusów po intensywny flanging i prawie nieskończone echo.

Link do pobrania: https://valhalladsp.com/shop/delay/valhalla-freq-echo

3. Cableguys PanCake

PanCake to wtyczka od Cableguys, która umożliwia tworzenie elastycznych modulacji panoramowania. Możesz projektować własne krzywe modulacji przy użyciu zarówno miękkich, jak i twardych punktów kontrolnych, umożliwiając implementację delikatnych przejść, a także ostrych zmian.

Link do pobrania: https://splice.com/plugins/8378-pancake-vst-au-by-cableguys

4. iZotope Vinyl

Vinyl od iZotope wykorzystuje zaawansowane procesy filtrowania, modelowania i ponownego próbkowania, aby stworzyć autentyczną symulację winylu. Jeśli chcesz dodać nostalgiczne zadrapania, wypaczenie lub szum mechaniczny do swojego dźwięku, Vinyl iZotope wykona to zadanie bardzo dobrze.

Link do pobrania: https://splice.com/plugins/1847-vinyl-vst-au-by-izotope

5. Xfer OTT

Jedna z najczęściej używanych darmowych wtyczek, OTT Xfer Records to potężny wielopasmowy kompresor. Wystarczy niewielka dawka wtyczki, aby skleić ścieżki lub przenieść poszczególne dźwięki w miksie.

Link do pobrania: https://splice.com/plugins/3788-ott-vst-au-by-xfer-records

6. iZotope Ozone Imager

Ozone Imager to kolejna cenna darmowa wtyczka od iZotope, która pozwala kontrolować szerokość dowolnej ścieżki. To darmowe narzędzie do obrazowania idealnie nadaje się do wypełnienia klawiszy i talerzy obrazem stereo lub do centrowania i dokręcania basów czy stopy perkusyjnej.

Link do pobrania: https://www.izotope.com/en/products/ozone-imager

7. Polyverse Wider

Wider firmy Polyverse wyróżnia się spośród innych wtyczek stereo tym, , że eliminuje sygnały z fazy, co może powodować problemy w niektórych środowiskach odtwarzania. Korzystając z unikalnego algorytmu filtrowania, Wider jest w stanie uzyskać naturalnie brzmiący obraz stereo z kanału mono bez uszczerbku dla zależności fazowej.

Link do pobrania: https://polyversemusic.com/products/wider

8. Tokyo Dawn NOVA

NOVA jest równoległym dynamicznym korektorem, który oferuje poziom wszechstronności rzadko spotykany w natywnych odpowiednikach DAW.

Link do pobrania: https://www.tokyodawn.net/tdr-nova

9. Voxengo SPAN

SPAN to analizator widma w czasie rzeczywistym, który jest przydatny do wszelkiego rodzaju aplikacji do produkcji muzyki i dźwięku. Umożliwiając określenie każdego szczegółu, od wielkości bloku Fouriera w próbkach po procent nakładania się okna FFT, SPAN jest doskonałym narzędziem do uzyskiwania szczegółowych informacji o dźwięku.

Link do pobrania: https://www.voxengo.com/product/span

10. Melda Production MFreeFXBundle

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pobranie miliona różnych wtyczek od miliona różnych producentów, MeldaProduction oferuje cały pakiet wtyczek, z których możesz cieszyć się za darmo. Od narzędzi użytkowych po zabawne modulatory, MFreeFXBundle ma wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć ścieżkę.

Link do pobrania: https://www.meldaproduction.com/MFreeFXBundle

11 – 12. Glitchmachines Fracture oraz Hysteresis

Fracture oraz Hysteresis to dwie wtyczki od Glitchmachines, które umożliwiają projektowanie robotycznych artefaktów i ostrych usterek. Zarówno dla projektantów dźwięku, jak i entuzjastów muzyki elektronicznej, świetnie nadają się do perkusji, syntezatorów, gitar i wokalu.

Linki do pobrania:
https://glitchmachines.com/products/fracture
https://glitchmachines.com/products/hysteresis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj