Duża aktualizacja dla Roland MC-707, MC-101 i VERSELAB MV-1

580
Roland-AIRA-Version-1_8-Firmware-Update

Wraz z aktualizacją AIRA Version 1.8 Firmware Update firma Roland wprowadza szereg nowych funkcji do instrumentów MC-707 GROOVEBOX, MC-101 GROOVEBOX i VERSELAB MV-1, o które prosili ich użytkownicy.

Roland AIRA Version 1.8 Firmware Update dla MC-707, MC-101 oraz VERSELAB MV-1 wprowadza takie modyfikacje, jak:

  • cofanie i ponawianie wprowadzonych zmian
  • importowanie, eksportowanie i zapisywanie klipów
  • kompatybilność klipów między MC-707, MC-101 i VERSELAB MV-1, pozwalająca na przenoszenie klipów pomiędzy urządzeniami i udostępnianie ich innym użytkownikom
  • zupełnie nowe efekty MFX: Exciter, Phonograph i JD Multi
  • obsługa pitch bend, hold i innych opcji nagrywania MIDI CC
  • dla GROOVEBOX MC-707 dodano możliwość ustawienia tonacji i skali projektu, a także tryb wielościeżkowy dla Pad Note.
  • do GROOVEBOX MC-101 wprowadzono edytor do tworzenia oryginalnych dźwięków bezpośrednio z MC-101, a także możliwość ustawienia tonacji i skali każdego z projektów
  • dla VERSELAB MV-1 ta aktualizacja wprowadza generator losowych brzmień do szybkiego tworzenia interesujących dźwięków z różnych algorytmów, a także inną bardzo pożądaną funkcję: panoramowanie wokalu.

roland-MC-707,-MC-101-i-VERSELAB-MV-1-groovebox-update

Ponadto teraz użytkownicy powyższych urządzeń firmy Roland mogą rozszerzyć swoją bibliotekę dźwięków i klipów o nowe pakiety MC / MV Production Pack. Są to kolekcje klipów i opartych na samplach brzmień z najwyższej półki zaprojektowane przez Wave Alchemy. Każdy z takich pakietów zawiera 48 niestandardowych brzmień, ponad 50 pojedynczych ujęć perkusyjnych, 16 zestawów i 64 klipy zorganizowane w grupy po cztery do zbudowania 16 niestandardowych scen.

Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć na własne oczy, jakie zmiany dla użytkowników Roland GROOVEBOX MC-707, GROOVEBOX MC-101 i VERSELAB MV-1 wnosi aktualizacja Roland AIRA w wersji 1.8, obejrzyjcie poniższy film:

Więcej szczegółów: https://www.roland.com/pl