Avantone Gauss 7 – nowe-stare monitory studyjne

1

Firma Avantone, która ma już na koncie repliki takich studyjnych klasyków jak Auratone 5C (seria MixCube) oraz Yamaha NS-10 (czyli CLA-10), postanowiła wskrzesić kolejną legendę – głośniki marki Gauss.

W przeciwieństwie do wspomnianych wyżej modeli, monitory Avantone Gauss 7 nie mają być wierną reprodukcją żadnych konkretnych monitorów z przeszłości, a raczej hołdem złożonym tej popularnej w latach 60., 70. i 80. marce, przywołującym brzmienie tamtego okresu z użyciem nowoczesnych technologii i metod konstrukcyjnych.

Gauss 7 to dwudrożna konstrukcja bi-amp oparta na głośnikach nisko-średniotonowych o średnicy 7“ oraz foliowych przetwornikach wysokotonowych AMT, zasilanych osobnymi wzmacniaczami klasy D o mocy odpowiednio 120 W (woofer) i 60 W (tweeter). W połączeniu z bass refleksem o ujściu z tyłu obudowy, zapewniać mają pasmo przenoszenia od 30 Hz do 22 kHz, szybkie transjenty i mocne „kopnięcie“ w niskim zakresie.

Złącza TRS oraz XLR, regulacja wzmocnienia of – 6 do + 6 dB, podcięcie niskich częstotliwości w zależności od miejsca ustawienia (w wolnej przestrzeni pokoju odsłuchowego: 0 dB, blisko ściany: – 2 dB, w rogu: – 4 dB), a także filtr półkowy wysokich częstotliwości (- 2 / 0 / + 2 dB) dają użytkownikowi sporą elastyczność w dostosowaniu monitorów do konkretnych warunków.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.avantonepro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj