AudioThing Motor – plugin, jakiego jeszcze nie było!

0

Wtyczka Motor została przygotowana przez firmę AudioThing we współpracy z twórcą muzyki elektronicznej znanym jako Hainbach i jest eksperymentalnym, kreatywnym narzędziem produkującym nietypowe efekty brzmieniowe.

Inspiracją dla tego pluginu było historyczne, analogowe urządzenie o nazwie Crystal Palace zbudowane przez BBC Radiophonic Workshop pod koniec lat 60-tych. Wykorzystywało ono duży kondensator obracany za pomocą silnika elektrycznego o zmiennej prędkości i pozwalało na specyficzne łączenie ze sobą do 16 źródeł sygnału audio dla uzyskania bardzo awangardowych jak na tamte czasy efektów dźwiękowych.

AudioThing Motor nie ma być jednak idealną repliką tego urządzenia – ilość torów wejściowych ograniczono tutaj do 2, ale dzięki dodaniu kilku innych funkcji, takich jak wybór kształtu fali LFO, niezależna regulacja efektu tremolo, vibrato i panner, a także możliwość płynnego ustalenia balansu pomiędzy źródłem 1 i 2, a także sygnałem czystym i przetworzonym, paleta możliwości jest naprawdę olbrzymia.

„To jeden z tych efektów, którego nie wiedziałeś, że potrzebujesz, dopóki go nie usłyszałeś“ mówi współtwórca Motor, czyli berliński wykonawca muzyki elektronicznej znany jako Hainbach.

Więcej szczegółów:
https://www.audiothing.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here