Agnieszka Hekiert: jak odnaleźć swój głos na muzycznej scenie?

315

Gościem najbliższego odcinka programu Na Setkę będzie Agnieszka Hekiert, trenerka wokalna znana z telewizyjnego show „Twoja twarz brzmi znajomo“, a jednocześnie wokalistka jazzowa występująca z własnym repertuarem. Jak odnajduje swoją drogę pomiędzy tymi dwoma światami?

Śpiewać jak gwiazdy, czy pozostać sobą? Oto jest pytanie… Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak pracować nad głosem, aby uzyskać najlepsze rezultaty, zapraszamy do udziału w rozmowie z Agnieszką Hekiert, która transmitowana będzie na żywo w środę 31 marca o godzinie 20:00 na kanale Na Setkę:

Wierne naśladowanie stylu znanych wokalistów wymaga doskonałego warsztatu i pełnej kontroli nad głosem, a wsparcie profesjonalnego trenera śpiewu jest tu nieodzowne. Rezultaty potrafią być czasami spektakularne, jak niejednokrotnie przekonali się już widzowie programu „Twoja twarz brzmi znajomo“. 

Posłuchajcie chociażby tych wykonań utworów Czesława Niemena czy Whitney Houston:

Trenerka uczestników TTBZ, Agnieszka Hekiert, sama również potrafi idealnie wejść w buty gwiazd. Tutaj jako Lady Gaga w duecie z Tonym Bennettem, w którego wcielił się Kris Adamski:

Ale czy imitowanie innych to dobra droga do udanej kariery scenicznej? Z jednej strony wiemy, że nietrudno nadwerężyć aparat głosowy, jeśli zbyt intensywnie używamy go, śpiewając barwą zupełnie inną niż nasz naturalny głos. Z drugiej, kopiując wielkich idoli może i nauczymy się dobrze śpiewać, ale raczej nie wykreujemy w ten sposób własnej tożsamości.

Agnieszka Hekiert z powodzeniem łączy pracę coacha wokalnego z własną twórczością, osadzoną pomiędzy światem jazzu, soulu i muzyki folkowej czy etnicznej. Posłuchajcie utworu „Genesis“ z jej ostatniego albumu „Soulnation“ z 2019 roku:

Strony Na Setkę:

Strony Agnieszki Hekiert: