AKG P120 w nietypowej recenzji…?

3

AKG P120 to sprawdzona i pewna konstrukcja pojemnościowa ciesząca się niesłabnącą popularnością od przeszło 5 lat. Czy warto zatem ją jeszcze testować? Czemu nie… Czy poniższa recenzja będzie wam przydatna? Oceńcie sami… 😉

AKG P120 to mikrofon pojemnościowy, który w sklepach kosztuje w granicach 360 zł. To naprawdę niewiele zwarzywszy na fakt, że otrzymujemy markowy, solidnie wykonany mikrofon na złączu XLR, który pod względem jakości nagrywania jest w stanie konkurować z braćmi z wyższej półki. Według wielu jest jest to świetna opcja na początek, ale naszym zdaniem nie tylko. Znajdziemy go w wielu studiach nagraniowych, a sprawdzi się zarówno przy wokalach jak i gitarze. Jest też pozycją często wybieraną przez podcasterów.

Na pokładzie znajdziemy tłumik (pad) -20dB i włącznik odcięcia niskich częstotliwości (na 300Hz, 12dB/oktawę), co pomoże zniwelować efekt zbliżeniowy podczas nagrywania bliskiego wokalu. Mikrofon nie należy do najcichszych, ale trzyma poziom w swojej klasie. W zestawie otrzymamy także uchwyt na statyw.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akg.com
Dystrybutor: http://essaudio.pl

Zatem czas na obiecaną “recenzję”!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj