Akai MPC X Special Edition – najpotężniejszy MPC w historii!

617
Akai MPC X Special Edition

W tym roku firma Akai Professional świętuję 35-lecie MPC. Korzystając z tej wyjątkowej okazji powstała specjalna edycja tej kultowej stacji roboczej! Poznajcie potężnego Akai MPC X SE!

Kto by pomyślał, że minęło już 35 lat… A wszystko zaczęło się w 1988 roku kiedy na rynek został wprowadzony pierwszy model MPC (Music Production Center). Był nim Akai MPC60, czyli pierwszy sampler z wbudowanym sekwencerem, który umożliwiał tworzenie muzyki i programowanie rytmów w jednym urządzeniu. Wykorzystywał on jeszcze dyskietki – chyba nawet kilka znajdę jeszcze na strychu 😉 – do przechowywania próbek dźwiękowych i sekwencji, a interfejs użytkownika oparty był na przyciskach i ekranie LCD.

Akai MPC60
Akai MPC60

Potem oczywiście byli jego następcy jak MPC3000 czy MPC2000, a kolejna rewolucja pojawiła się w roku 1999 kiedy na rynku pojawił się model MPC2000XL. Stał on się niezwykle popularny w środowisku producentów hip-hopowych i jest uważany za jeden z najważniejszych instrumentów muzycznych tego gatunku. Oferował rozbudowany sekwencer, większą pamięć i bardziej zaawansowane możliwości edycji próbek dźwiękowych. I tak o serii MPC można by jeszcze długo… Skupmy się jednak na naszym najnowszym MPC X Special Edition.

Najpotężniejszy w historii!

Solidny czterordzeniowy procesor cementuje MPC X SE, które jest wiodącym nowoczesnym urządzeniem do tworzenia muzyki, wzbogaconym o imponujące 4GB pamięci RAM. Zapewnia to większą moc dla samplingu i nagrywania niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwia łatwe i błyskawicznie ładowanie instrumentów oraz sampli do dużych projektów dzięki zwiększonej pamięci, co idealnie przydaje się podczas sesji studyjnych lub szybkiej zmiany utworów na scenie. Do tego zapisywanie dużych projektów, sekwencji, programów perkusyjnych do swoich beatów natychmiastowo bez przerywania pracy dzięki rozszerzonej pamięci wewnętrznej 48 GB.

Akai MPC X Special Edition

Akai MPC X SE jest jedynym MPC, oferującym 2 wejścia/4 wyjścia MIDI, abyś mógł podłączyć wszystkie swoje syntezatory, klawiatury, moduły i inne urządzenia. Ogromny 10-calowy regulowany ekran dotykowy jest idealnym wyświetlaczem dla długich sesji twórczych. 16 przypisywalnych pokręteł Q Link z diodami OLED zapewnia natychmiastowe wizualne informacje zwrotne dla każdego programu, instrumentu lub parametru efektu insertowego i natychmiastową bezpośrednią kontrolę nad brzmieniem.

Akai MPC X Special Edition

Legendarny sprzęt, najnowocześniejsze oprogramowanie

Przez lata układ 16 padów MPC był domyślną metodą wprowadzania danych dla MPC. Ciesz się nostalgicznym szarym kolorem tych padów nowej generacji, które posiadają podświetlane krawędzie RGB i reagują na siłę nacisku. Z łatwością wystukuj rytmy, melodie lub akordy dzięki trybom Notes i Chords, idealnym do grania na tysiącach wbudowanych instrumentów.

Akai MPC X Special Edition

MPC X SE posiada także premierową kolekcję instrumentów, w tym wielokrotnie nagradzany flagowy power-synth „Fabric XL”, Stage Piano, synth OPx4 FM i wiele innych. MPC ewoluowało wraz ze współczesnym twórcą muzyki, dodając nie tylko brzmienia i funkcjonalność, lecz także światowej klasy efekty insertowe do przetwarzania dźwięku. Poznaj szeroką kolekcję wtyczek takich jak Stutter, Granulator, Half Speed, pakiet AIR Vocal Effects, MotherDucker, AMP Sim i wiele innych. Kiedy potrzebujesz rozszerzyć paletę brzmień, przejrzyj sklep MPC i zaktualizuj swój MPC X SE o nowe instrumenty wtyczkowe takie jak syntezator Mini D lub procesor efektów Flavor Pro, aby tchnąć nowe życie w swoją maszynę. Dzięki Wi-Fi możesz zaktualizować swoje urządzenie bezprzewodowo w zaledwie kilka chwil.

„MPC powstawał dzięki pracy wykonywanej z zamiłowaniem. Każdego dnia staramy się dostarczać narzędzia, które wspierają wszystkich twórców muzyki, od naszych długoletnich użytkowników MPC, którzy ufają i polegają na swoich MPC w codziennej muzycznej harówce, aż po najnowszych członków społeczności MPC, którzy spoglądają na legendę MPC, gdy wkraczają w swoje pierwsze muzyczne przedsięwzięcia. MPC X Special Edition to hołd dla tego, skąd pochodzimy i co osiągnęliśmy oraz wyznacznik kolejnego rozdziału innowacyjnego, przełomowego rozwoju produktów muzycznych”.

– podsumował Dan Gill, starszy menedżer produktu w firmie Akai Professional

Akai-MPC_X_SE

Najważniejsze cechy:

  • Autonomiczne MPC – nie wymaga komputera
  • MPC Plugin Collection – ponad instrumentów 20 MPC
  • 48 GB pamięci wewnętrznej (ponad 16 GB pamięci użytkownika)
  • 4 GB RAM do samplowania i nagrywania dźwięku
  • Ponad 100 efektów insertowych od AIR Music Tech
  • Regulowany ekran dotykowy od przekątnej 10,1″ z obsługą gestów
  • 16 przypisywalnych pokręteł Q Link
  • Kultowa kolorystyka retro MPC
  • Zawiera oprogramowanie MPC 2 Desktop dla komputerów Mac i PC.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Akai MPC Studio 2: Nowy kontroler do produkcji muzycznej [OPINIA]