2Track.pro – “Przeglądaj, słuchaj, twórz i dziel się.”

0

Pasjonujecie się muzyką. Potraficie śpiewać, ale nigdy nie udało wam się napisać całego utworu? A może na odwrót – piszecie rewelacyjne aranżacje, ale wokal nigdy nie był waszą mocną stroną? Znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu.

To nie jest tekst reklamowy. Po prostu chcemy uświadomić was, że nie musicie chować swojej muzyki do szuflady, albo długimi latami szukać zespołu czy nawet wydawcy. Internet naprawdę działa coraz sprawniej.

“Przeglądaj, słuchaj, twórz i dziel się.” – takim mottem reklamuje się platforma 2Track.pro. Serwis ten pozwala użytkownikom na współpracę i wymianę swojej twórczości z innymi.
Przykładowo – napisaliście własny utwór lub mix piosenki, ale brakuje wam odpowiedniego wokalu. Swoją ścieżkę wrzucacie na 2Track. Zauważa ją inny użytkownik, nazwijmy go Stefanem. Stefan pobiera ścieżkę na swój komputer, wrzuca w DAWa, dogrywa wokal i uploaduje na stronę 2Track. W ten sposób oboje macie szansę na znalezienie idealnego partnera dla swojej twórczości.
Tak rodzą się kolaboracje, a nawet stałe zespoły. A jak dobrze pójdzie, możecie zostać zauważeni jeszcze dalej i wyżej 😉

Jak to działa w praktyce?
1. Na początek musicie oczywiście zarejestrować się na 2Track.pro. Jeśli od jakiegoś czasu bawicie się w nagrywanie, nie muszę wam tłumaczyć, czym jest DAW, jeśli jednak nie wiecie, z czym to jeść – przejdźcie niżej.
2. Wyposażcie swój komputer w program DAW – jest to program, który pozwoli wam nagrać swoją twórczość, edytować ją, dodać odpowiednie efekty i mastering. Polecamy Garageband, Logic Pro, Cubase, Studio One, Reaper z bardziej rozbudowanymi interface’ami, ale jakikolwiek inny program do nagrywania/edycji dźwięku i trochę dobrych chęci powinno na początek wystarczyć.
3. Efekt waszej pracy wrzućcie na 2Track w formacie mp3. Możecie wrzucać samą muzykę, wokal albo muzykę z wokalem lub w pełni gotowe nagrania. Możecie też dodawać się do tracków innych użytkowników.

Proste, prawda? Z resztą, zarejestrujcie się i sprawdźcie sami.

Warto wiedzieć, że portal organizuje konkursy, w których możecie wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe! Więcej info znajdziecie na www.2track.pro.

Kilka słów o rozpoczęciu pracy z własnym studio znajdziecie też na https://uptone.pl/gitara/domowe-studio-gitarowe-jak-zaczac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here