Sennheiser testuje (kreatywnie) swoje słuchawki…

0

Najwidoczniej aktualny czas izolacji społecznej sprzyja producentom muzycznym na kreatywne wykorzystywanie tego czasu i dzieleniem się jego “owocami” 🙂 z muzyczną społecznością. Sennheiser postanowił w dość oryginalny sposób przetestować trzy różne pary swoich słuchawek. Sprawdźcie koniecznie!

Przygotowane przez znanego i cenionego filmowca Geerta Verdickta, materiały video, z pozoru mają charakter dość zabawny i pewnie koncepcja takiej formy przyświecała mu podczas realizacji filmów. Jednak jak to w życiu bywa, w każdym żarcie jest trochę prawdy, a czasem nawet więcej…

Trzy pary słuchawek, każda inna, każda o nieco innym zastosowaniu, każda doskonale znana a jedna wręcz kultowa i każda poddana bardzo oryginalnej próbie spełnienia swojej kluczowej cechy.

Jeśli macie wolną chwilkę, to zapraszamy do poniższych materiałów video!

Sennheiser HD 25

Na pierwszy ogień idą kultowe słuchawki Sennheiser HD 25. Od ponad 30 lat słuchawki te wybierane są przez profesjonalistów do monitorowania, nagrywania w terenie i miksowania muzyki. Często w komentarzach słyszmy, że one nie grają pięknie, ale bardzo czysto, blisko i dokładnie, a tego przecież wymagamy od profesjonalnego odsłuchu przy pracy z dźwiękiem. Przy okazji warto dodać, że w tym roku producent wypuścił także ich nową wersję oznaczoną dodatkowo symbolem “LIGHT”. Przeczytacie o nich tutaj: NAMM 2020: Sennheiser HD 25 w nowej odsłonie “Light”!

Jak radzą sobie z testem wytrzymałościowym? 😉

Sennheiser HD 280 PRO

Kolejne słuchawki to model, który cieszy się szczególną popularnością i dobrą opinią wśród dj-ów. A to za sprawą lekkiej konstrukcji, bardzo dobremu tłumieniu hałasu z zewnątrz (do 32 dB) co sprzyja dobremu monitorowaniu muzyki w głośnym środowisku klubowym np. podczas imprezy. Do tego oczywiście obrotowe i składane nauszniki. Mowa o modelu Sennheiser HD 280 PRO.

Jak faktycznie radzą sobie z tłumieniem hałasu z zewnątrz? Zobaczcie i posłuchajcie sami…

Sennheiser IE 400/500 PRO

Czas na jedną z najświeższych propozycji producenta. Douszne (dokanałowe) monitory odsłuchowe Sennheiser IE 400 PRO i 500 PRO. Pomysłów i koncepcji na zastosowanie odpowiednich przetworników (głośników) w tego typu konstrukcjach jest wiele. Znajdziemy odsłuchy douszne oparte na jednym, dwóch a nawet trzech przetwornikach i więcej… Producent w tych konstrukcjach postawił na rozwiązanie oparte na jednym przetworniku, a użyte w poniższym materiale video argumenty… Zresztą sami zobaczcie 🙂

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here