Poznajcie (multi)efekt BOSS DD-200 Digital Delay!

0

Pod koniec ubiegłego roku firma BOSS wprowadziła do oferty nową serię efektów gitarowych 200 Series. W jej skład wchodzą cztery modele, a dziś mamy dla Was ciekawą prezentację tytułowego BOSS DD-200 Digital Delay, którą przygotował Tomek Andrzejewski!

Cała seria 200 firmy BOSS, czyli tytułowy DD-200 a także EQ-200, MD-200 i OD-200, wprowadzają nową generację pedałów, które zapewniają zaawansowany dźwięk i wszechstronność w rozmiarze, który oszczędzi nam sporo miejsca w porównani z serią 500, an której jest wzorowana i zawiera jej algorytmy. Poręczne kontrolki i funkcjonalne przełączniki sprawiają, że działanie jest proste i intuicyjne, podczas gdy pokładowa pamięć pozwala przechowywać wiele ustawień do natychmiastowego przywołania. Co równie ważne modele serii 200 posiadają bardzo wysoką jakość audio z 32 bitowym AD/DA, 32 bitowym wewnętrznym przetwarzaniem oraz częstotliwości próbkowania 96 kHz plus obsługa dodatkowej kontroli przez zewnętrzne przełączniki, pedały ekspresji lub MIDI.

A tu jeszcze jedna opinia zadowolonego użytkownika:

“Zakupiłem ten (multi)efekt jakiś czas temu. Dużą zaletą jak dla mnie jest kompaktowość tej kostki, najwyższa jakość toru sygnałowego. Przy tym producent upchał w niej wszystkie swoje kluczowe kostki typu ‘delay’ (np. DD7/8, DD20) oraz kilka innych. Urządzenie jest mocno konfigurowalne. Do każdego delay’a można dodać efekt modulacyjny, także jak ktoś lubi lekki chorus, to jest on w pakiecie. Również w pakiecie jest ‘distortion’ z bodajże dwoma typami efektu delay. Sprzęt charakteryzuje się ‘bossowską’ prostotą obsługi ale jednocześnie oferuje zaskakującą mnogość dodatkowych ustawień. Przykładowo, nawet parametry MIDI można dostosować, można również ustawiać parametry dodatkowego przełącznika czy pedału ekspresji. Jeżeli ktoś szuka uniwersalnego Delay w formie kostki i oczekuje świetnej jakości to DD-200 będzie idealne!”

Jak wspomnieliśmy wyżej, BOSS DD-200 posiada algorytm znany z flagowego DD-500, oczywiście w dużo mniejszej obudowie. Na pokładzie mamy 12 trybów, które odnajdą się w każdym stylu muzycznym. Spokojnie wykręcimy tu zarówno nowoczesne cyfrowe brzmienia, jak i analogowe klasyki. Na pokładzie także looper z prostym przełączaniem pomiędzy śladami.

Cena w sklepach muzycznych: ok 990 zł

Wszystkie szczegóły techniczne znajdziecie na stronie producenta [https://www.boss.info/pl/products/dd-200], a teraz zapraszamy do recenzji:

O nowej serii efektów BOSS 200 Series pisaliśmy m.in. w artykule:

Nowe efekty gitarowe BOSS 200 Series!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here