RCF HDM 45-A, czyli mocna aktywna kolumna już dostępna w Polsce!

0

Jak poinformował niedawno dystrybutor marki RCF Audio w Polsce – firma Arcade Audio, do polskich sklepów trafiła właśnie nowa aktywna kolumna RCF HDM 45-A. Na pokładzie m.in.: procesor DSP wyposażony w sekcję filtrów FIR, RD-Net, 2200 W mocy i skuteczności 133 dB!

Nowy członek rodziny HD, został pokazany w tym roku najpierw podczas NAMM Show w USA, a następnie miał swoją europejską premierę 2 miesiące temu podczas targów Prolight+Sound 2019 we Frankfurcie. Od teraz, wszyscy profesjonalni użytkownicy, którzy szukają stosunkowo kompaktowych i lekkich rozwiązań (22 kg) o dużej mocy, mogą już ją kupić w polskich sklepach muzycznych.

RCF HDM 45-A to dwudrożna kolumna aktywna oparta na 15-calowym wooferze i driverze z aż 4-calową cewką, co jak zaznacza producent przekłada się na niższy podział pasma w crossoverze i skuteczność, która jak wspominałem wyżej wynosi maksymalnie aż 133 dB! Kolumna przeznaczona jest dla wymagających muzyków, zespołów oraz firm nagłośnieniowych, którzy cenią sobie jakość, moc i wagę. Dzięki wbudowanemu systemowi RDNet realizator może mieć zdalną kontrole nad wbudowanym procesorem DSP.

Producent zwraca w nich szczególną uwagę na najwyższej jakości wzmacniacze o mocy 2200 W, bardzo precyzyjne przetworniki, znany już doskonale system FiRPHASE, a także zupełnie nową wytrzymałą obudowę tłumiącą drgania nawet przy maksymalnej głośności. Jak również wspomniałem wyżej, kolumna może być zarządzana zdalnie poprzez sieć RDNet i sprawdzi się jako główny front systemu PA, monitoring podłogowy dużej mocy lub FRONTFILL.

Dwa niezależne wzmacniacze cyfrowe – 1600W dla niskich częstotliwości, 600W dla wysokiego pasma – zapewnia dużą moc wyjściową, dzięki czemu HDM 45-A to najmocniejsza kolumna w obudowie kompozytowej w swojej kategorii. Sekcja wejściowa zapewnia złącza XLR, centralny enkoder do sterowania parametrami systemu, RDNet Input/link. Wzmacniacze klasy D pochodzą bezpośrednio z serii TT +, oferując dźwięk wysokiej jakości, ekstremalnie niskie zniekształcenia z pomijalnymi szumami własnymi i przewidywalną reakcją głośników na każdym poziomie głośności.

Zastosowany w nim driver ND940 wykonany z czystego tytanu z 4-calową cewką pozwala na zastosowanie niskiego punktu podziału 650 Hz. Umożliwia to lepszą reakcję impulsową, szybki zanik i doskonałą wydajność. Lekkie i wydajne neodymowe przetworniki RCF stanowią punkt odniesienia w zakresie wydajności i niezawodności.

Szukajcie w sklepach muzycznych, a więcej szczegółów na stronach:
Producent: https://www.rcf.it
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here