[PREMIERA] DPA 2028, nowy sceniczny mikrofon dla wokalistów!

0

Dosłownie wczoraj, firma DPA Microphones ogłosiła premierę nowego, mikrofonu wokalowego o symbolu 2028. Wyposażony w zupełnie nową kapsułę, będzie dostępny w wersji przewodowej i bezprzewodowej!

Znając doskonałą jakość mikrofonów tego duńskiego producenta, może się spodziewać naprawdę dobrego mikrofonu. Jak zaznacza sam producent, został on stworzony z myślą o występach live na scenie i zapewnić ma transparentne brzmienie, z jakiego słyną mikrofony tej marki.

„Skonstruowaliśmy ten mikrofon tak, aby brzmiał, jakby wokalista nie używał mikrofonu. Uzyskujesz pełny, naturalny dźwięk głosu artysty, a nie to, jak mikrofon myśli, że artysta brzmi. Daje to wiele swobody realizatorowi dźwięku w kreatywności – może on pracować nad stworzeniem unikalnego brzmienia dla wykonania opartego na czystym, naturalnym wokalu” – mówi René Mørch.

DPA 2028 został skonstruowany w celu zapewnienia tego samego niesamowitego brzmienia, co flagowy mikrofon d:facto™. Został on również zoptymalizowany, podobnie jak d:facto, pod kątem wyzwań typowych dla sceny live.

Model 2028 jest wyposażony w całkowicie nową kapsułę pojemnościową, zamontowaną na stałe oraz specjalnie skonstruowane mocowanie antywstrząsowe i pop-filtr. W związku ze spodziewanym zużyciem, które towarzyszy występom na żywo, zarówno zewnętrzną siatkę, jak i wewnętrzny pop-filtr mikrofonu 2028 można odłączyć i wypłukać.

Mikrofon posiada superkardioidalną charakterystykę kierunkową oraz słynną, jednolitą charakterystykę pozaosiową DPA. Zapewnia to mikrofonowi bardzo wysoki poziom wzmocnienia przed sprzężeniem zwrotnym, a jednocześnie ułatwia ograniczanie przesłuchów z innych instrumentów znajdujących się w bliskiej odległości i odbieranie dźwięku w naturalny sposób.

Model 2028 oferowany będzie w trzech wariantach: przewodowym XLR z uchwytem i w dwóch konfiguracjach mikrofonów bezprzewodowych, które są zgodne z najpowszechniej stosowanymi w branży systemami mikrofonów bezprzewodowych – z adapterem SL1, kompatybilnym ze standardami Shure, Sony i Lectrosonics oraz z adapterem SE2, kompatybilnym z Sennheiserem.

Sugerowana przez producenta cena to 500 Euro.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here