Flagowy system liniowy Alcons LR28 podczas China Media Group Festival

0

Mało sprzyjająca lokalizacja, ogromna scena o szerokości 60 metrów i 5000 osób siedzących na arenie o szerokości 80 metrów i głębokości 100 metrów to duże wyzwanie dla realizatorów i inżynierów dźwięku. Zdecydowano się zatem na flagowy i największy w ofercie producenta, wielko-formatowy system liniowy Alcons Audio LR28.

Liu Yibin – główny inżynier dźwięku w China Central Television (CCTV) – musiał zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami. Ze względu na rozmiar areny, frontowy system nagłośnieniowy musiał być bardzo dokładnie ustawiony. Miejsce festiwalu znajdowało się bardzo blisko góry Mount Ni i zbiornika Nishan, co oznacza, że ​​silny wiatr i zmieniająca się wilgotność mogą powodować problemy z dźwiękiem.

Aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku i przezwyciężyć potencjalne problemy, zdecydowano się na system liniowy Alcons Audio LR28, który został dostarczony przez chińskiego partnera marki, firmę EAD.

Główny system obejmował na każdej ze stron grona zbudowane z: 14 modułów LR28/80 i dwóch modułów LR28/110, a także trzy kompaktowe moduły liniowe LR18 średniej wielkości do wypełnienia (downfill).

Sześć naziemnych grup po trzy LR18 zostało wykorzystanych na przedzie sceny w celu wypełnienia, a 14 subwooferów kardioidalnych BC543 o bardzo dużej mocy ułożono w stosy po siedem na każdą ze stron. Ze względu na szerokość sceny, dwa dodatkowe BC543 zostały wykorzystane do wzmocnienia basu w centralnej części sceny. System był zasilany i kontrolowany przez 28 wzmacniaczy głośnikowych Alcons Sentinel10.

Jak dodaje jeden z inżynierów dźwięku, pan Xu: „Dzięki kierunkowości, naturalnemu cylindrycznemu frontowi fali i wyjątkowej technologii wstęg (Pro-Ribbon) Alcons Audio, silny wiatr i wysoka wilgotność nie wpłynęły wcale na transmisję dźwięku. Sterowniki pro-wstęgowe systemu LR28 naprawdę przesuwają wysokie częstotliwości, zapewniając bardzo niskie zniekształcenia i zachowując bardzo czysty dźwięk dla całej widowni ”.

Liu Yibin zgadza się z tym, dodając: „System Alcons Audio zagwarantował bardzo wyraźny i dokładny dźwięk dla wszystkich 5000 osób na arenie. Poziom ciśnienia akustycznego został utrzymany idealnie na tylnej i bocznej stronie widowni, zachowując bardzo równomierne pokrycie dźwiękiem.”

Cały artykuł znajdziecie na stronie: https://www.alconsaudio.com/lr28-is-the-right-philosophy-for-china-media-group

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here